Diğer Manşet

2. Bölgesel Kooperatifler Zirvesi, Adana’da başladı

Bölgesel Kooperatifler Zirvesi’nin ilki Adana’da gerçekleştirildi. Bölgesel Kooperatifler Zirvesi, Adana’da başladı Zirve kapsamında düzenlenen fuarda kooperatifler, sektör profesyonelleri ve vatandaşlarla buluşacak. S.S. Adana Kadın Emeğini Destekleme Kooperatifi, Bölgesel Kooperatifler Zirvesi’nde..

2. Bölgesel Kooperatifler Zirvesi, Adana’da başladı
  1. Bölgesel Kooperatifler Zirvesi’nin ilki Adana’da gerçekleştirildi.

  2. Bölgesel Kooperatifler Zirvesi, Adana’da başladı

Zirve kapsamında düzenlenen fuarda kooperatifler, sektör profesyonelleri ve vatandaşlarla buluşacak. S.S. Adana Kadın Emeğini Destekleme Kooperatifi, Bölgesel Kooperatifler Zirvesi’nde açtığı standa el emeği göz nuru ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

7 girişimci kadın ortaklığında faaliyete başladığını ifade eden Başkan Yeşim Akkaş, yürüttükleri sosyal faaliyetlerle kadınların artan ekonomik ihtiyaçlarına cevap verebilmek için yola çıktıklarını belirtti.

Kadınlarla birlikteliklerini güçlendirmek amacı ile Kooperatif çatısı altında birleştiklerinin altını çizen Başkan Akkaş, ”Kooperatifimiz ortakların ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçları ile ekonomik faaliyetleri kapsamında yer alan mal ve hizmet üretimi ve bunların pazarlanmasına yönelik ihtiyaçlarını karşılamak girişimlerini desteklemek ve üretim becerilerini geliştirmek böylece ortaklarımızın ekonomik menfaatlerini koruyarak sağlıklı ve gelişmiş bir çevrede yaşamalarını sağlamak amacındadır.“ dedi.

Ticari markaları ile e-ticaret sitelerinde sözleşmeleri imzalayarak sanal mağaza açtıklarını söyleyen Başkan Akkaş, ”Özellikle pandemi sürecinde e ticaret faaliyetlerinde bulunmamızın çok faydasını gördük bu şekilde ticari faaliyetlerimizi geliştirme ve genişletme fırsatını yakaladık kooperatifimiz hem sosyal hem de ekonomik anlamda kadınlarımızı güçlendirmeye ve onları destek vermeye devam edecektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL