Manşet Spor

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın ev sahibi Türkiye oldu

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’na, Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı açıklandı. 2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın ev sahibi Türkiye oldu Son yıllarda hem salon voleybolunda hem de plaj voleybolunda..

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın ev sahibi Türkiye oldu

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’na, Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı açıklandı.

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın ev sahibi Türkiye oldu

Son yıllarda hem salon voleybolunda hem de plaj voleybolunda uluslararası seviyede birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Türkiye, 14-19 Aralık 2021 tarihlerinde ilk kez FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından 1991 yılından bu yana organize edilen Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye; kadınlar kategorisinde 6 şampiyonluk, 2 ikincilik ve 4 üçüncülük elde etti.

Avrupa kıtasından Şampiyonlar Ligi’ni ilk üç sırada tamamlayan takımlar, Amerika kıtasından kulüpler şampiyonu ve ikincisi, Asya kıtasından kulüpler şampiyonu ve ikincisi ile FIVB tarafından wild card ile davet edilen kulüpler arasında gerçekleştirilen dev organizasyona ev sahipliği yapacak şehir ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Türkiye, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na iki takımla katılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL