Manşet Siyaset

28 Mayıs’ta hezimete uğrayan Kılıçdaroğlu’ndan istifa sorusuna cevap

28 Mayıs’taki seçim yenilgisinin ardından Genel başkanlığı bırakması tartışılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK ve Parti Meclisi toplantılarından sonra istifa edip etmeyeceği konusunda karar vereceğini açıkladı. 28 Mayıs’ta hezimete..

28 Mayıs’ta hezimete uğrayan Kılıçdaroğlu’ndan istifa sorusuna cevap

28 Mayıs’taki seçim yenilgisinin ardından Genel başkanlığı bırakması tartışılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK ve Parti Meclisi toplantılarından sonra istifa edip etmeyeceği konusunda karar vereceğini açıkladı.

28 Mayıs’ta hezimete uğrayan Kılıçdaroğlu’ndan istifa sorusuna cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’taki seçim yenilgisinin ardından gündeme gelen istifa konusuna ilişkin konuştu.

Halk TV’den Fikret Bila’nın sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, “CHP çok köklü bir parti. CHP’de her düşünce rahatlıkla dillendirilir, tartışılır ve bu süreç sonunda partinin yetkili kuralları karar verir. Şimdi bu süreci yaşıyoruz. MYK’da, Parti Meclisi’nde incelemeler, değerlendirmeler, tartışmalar yapılacak ve hep birlikte karar vereceğiz ve kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’YLA ARASINDA GERGİNLİK VAR MI?

Parti içinde en çok tartışılan konulardan biri de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “değişim” çağrısı. Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı’yla arasında gerginlik olup olmadığı yönündeki soruya şu cevabı verdi:

“Hiçbir bir sorun yok. Hiçbir gerginlik yok. Hep birlikte konuşup, değerlendirip yol haritamızı belirleyeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL