Dünya Manşet

50 kilo altınla yakalandılar: Türkiye’ye geliyorlardı

Almanya’da bir otoyolda yapılan bir polis kontrolünde, aracı durduran polis memurları oldukça şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Arama sırasında, aracın içinde 50 kilogram altın ve 500 bin euro nakit para bulundu…

50 kilo altınla yakalandılar: Türkiye’ye geliyorlardı

Almanya’da bir otoyolda yapılan bir polis kontrolünde, aracı durduran polis memurları oldukça şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Arama sırasında, aracın içinde 50 kilogram altın ve 500 bin euro nakit para bulundu. Otomobilin sürücüsü ve yolcuları, paraya dair kaynakları açıklayamayınca tutuklandılar.

50 kilo altınla yakalandılar: Türkiye’ye geliyorlardı

Almanya’nın Avusturya sınırı yakınlarında, Hunderdof adlı bölgede, polis bir aracı durdurdu. Bu araçta 60 yaşında bir sürücü ile 42 yaşında bir yolcu bulunuyordu. İlginç olan ise, araçtaki bu yolcuların Türkiye’ye gittiğini belirtmeleriydi. Ancak, yapılan aramada aracın içinde 50 kilogram altın ve 500 bin euro nakit para bulundu.

NTV’de yer alan habere göre, sürücü ve yolcu, bu paraların kaynağını açıklayamayınca Alman polisi tarafından gözaltına alındı. Polis, derhal bir soruşturma başlattı ve ele geçirilen 3 milyon euro değerindeki altın ile 500 bin euro nakit paraya el koydu. Bu ele geçirilen değerli eşyaların Türk Lirası karşılığı ise 105 milyon liranın üzerindeydi.

Olayın ayrıntıları şu an için net değil, ancak bu tür büyük miktarda altın ve nakit paranın kaynağını aydınlatmak için Alman polisi çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL