Dünya Manşet

ABD-Kanada sınırında yer alan Rainbow Köprüsü’nde bir araçta patlama meydana geldi: 2 ölü

ABD-Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde yer alan Rainbow Köprüsü’nden ABD’ye geçiş yapan bir araçta patlama meydana geldi. Olayda araçtaki 2 kişi hayatını kaybederken, bir sınır devriyesi memuru da yaralandı. Patlama..

ABD-Kanada sınırında yer alan Rainbow Köprüsü’nde bir araçta patlama meydana geldi: 2 ölü

ABD-Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde yer alan Rainbow Köprüsü’nden ABD’ye geçiş yapan bir araçta patlama meydana geldi. Olayda araçtaki 2 kişi hayatını kaybederken, bir sınır devriyesi memuru da yaralandı. Patlama nedeniyle Kanada-ABD arasındaki geçişler de durduruldu. Patlamanın terör saldırısı olduğu değerlendiriliyor.

ABD-Kanada sınırında yer alan Rainbow Köprüsü’nde bir araçta patlama meydana geldi: 2 ölü

ABD- Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde bulunan Rainbow Köprüsü’nde bir araçta patlama meydana geldi.

KÖPRÜDEN GEÇEN ARAÇTA PATLAMA MEYDANA GELDİ

ABD- Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerindeki Rainbow Köprüsü’nden ABD’ye geçiş yapan bir araçta patlama yaşandı. Bölgede patlama sonrası küçük çaplı yangın çıktı. Patlamada araçtaki 2 kişi yaşamını yitirdi, 1 sınır devriyesi memuru da yaralandı. Olay yerine gelen ekipler, patlamanın nedenini belirlemek için çalışma başlattı. Olay nedeniyle ABD- Kanada arasındaki geçişler de durduruldu.

NEW YORK VALİSİ BÖLGEYE GİDİYOR

New York Valisi Kathy Hochul bölgeye gidiyor.Hochul patlamayı doğrulayarak, “Kolluk kuvvetleri ve acil müdahale ekipleriyle görüşmek üzere Buffalo’ya gidiyorum ve daha fazla bilgi edindiğimde New Yorkluları bilgilendireceğim” dedi.

FBI: PATLAMA TERÖR SALDIRISI GİRİŞİMİ

ABD basınının isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberlerde, FBI’ın söz konusu patlamayı “terör saldırısı” girişimi olarak ele aldığı aktarılarak, patlama nedeniyle ABD- Kanada arasındaki 4 köprüde geçişlerin durdurulduğu belirtildi.

“ARAÇ YÜKSEK HIZLA KÖPRÜDEN GEÇİŞ YAPMIŞ”

Üst düzey bir ABD yetkilisi basına yaptığı açıklamada, aracın yüksek hızla seyrettiğini ve köprüden geçiş yaptığı sırada bir elektrik direğine çarptığını aktararak, patlamanın kazanın ardından meydana geldiğini ifade etti. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

BAŞKAN BIDEN’A BİLGİ VERİLDİ

Patlamayla ilgili olarak ABD Başkanı Joe Biden’a bilgi verildiği bildirildi.

DÜNYACA ÜNLÜ KÖPRÜ

Patlamanın meydana geldiği köprü, Kanada’nın Ontario kenti ile ABD’nin New York kentini birbirine bağlıyor. Köprü ayrıca dünyaca ünlü Niagara Şelalesi’nin bulunduğu bölgede yer alıyor.

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_9764_m

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_6303_m

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_8481_m

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_5252_m

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_4627_m

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_2658_m

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL