Diğer Manşet

Adalar iskelesinde metrelerce kuyruk

Kurban Bayramı’nda İstanbul’da kalan vatandaşlar Adalar’a akın etti. Vapur iskelelerinde uzun kuyruklar oluşurken sosyal mesafe kuralına da dikkat edilmediği görüldü.  Adalar iskelesinde metrelerce kuyruk Kurban Bayramı’nın 9 günlük tatilini İstanbul’da ..

Adalar iskelesinde metrelerce kuyruk

Kurban Bayramı’nda İstanbul’da kalan vatandaşlar Adalar’a akın etti. Vapur iskelelerinde uzun kuyruklar oluşurken sosyal mesafe kuralına da dikkat edilmediği görüldü. 

Adalar iskelesinde metrelerce kuyruk

Kurban Bayramı’nın 9 günlük tatilini İstanbul’da  geçirenler sabah saatlerinden itibaren Adalar’ın yolunu tuttu.

Eminönü’nde ve Kabataş’daki Adalar’a sefer düzenleyen vapur iskeleleri doldu taştı, uzun kuyruklar oluştu.

 Eminönün’de havadan da fotoğraflanan kuyrukta vatandaşların zaman zaman maskesiz olduğu ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları görüldü.

Kabataş vapur iskelesinde Adalar’a gitmek için bekleyen Tuncay Öztürk, “İstanbul’a, Samsun’dan geliyorum. Adalar’a ilk defa gidiyorum. Bunaldığımdan dolayı maskemi çıkardım, iki doz aşımı vurdurdum. Ben de sıkıntı yok ama yinede takayım” dedi.

“VAKALAR ARTTI AMA TEDBİRİMİZİ ALIYORUZ”

Kurban Bayramı tatili için Azerbaycan’dan geldiğini söyleyen Ferhat Kerimov, “Burayı çok seviyoruz, Adalar’a gidip bayram tatilini orada geçireceğim, eğleneceğiz. Corona virüs vakaları arttı ama tedbirimizi alıyoruz. Korkumuz var ama biraz stres atmak istedik” dedi.

“İSTANBUL’DA KALANLARIN HEPSİ ADALARA TATİLE GİTTİ”

Adalar’da gezmek ve denize girmek istediğini söyleyen bir vatandaş ise, “Tatil yapılacak şehir aslında İstanbul. Ben de Adalar’da denize girip yüzmeyi düşünüyorum. İstanbul’da kalanların hepsi Adalar’a tatile gitti. Maskemde elimde açık havada çıkartıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL