Ekonomi Manşet

AK Partili isimden memur maaşı mesajı: Gerekli düzenlemeyi yapacağız

AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Leyla Şahin Usta, ’15 Temmuz’a kadar çalışacağız. En düşük memur maaşlarının 22 bin TL olması için gerekli düzenlemeyi yapacağız.’ açıklamasında bulundu. AK Partili isimden memur..

AK Partili isimden memur maaşı mesajı: Gerekli düzenlemeyi yapacağız

AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Leyla Şahin Usta, ’15 Temmuz’a kadar çalışacağız. En düşük memur maaşlarının 22 bin TL olması için gerekli düzenlemeyi yapacağız.’ açıklamasında bulundu.

AK Partili isimden memur maaşı mesajı: Gerekli düzenlemeyi yapacağız

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Memur maaşlarına yapılacak zamma ilişkin de konuşan Usta, “En düşük memur maaşlarının 22 bin TL olması için gerekli düzenlemeyi yapacağız.” dedi.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN TL OLACAK

Anayasal düzenlemeyle yasayla 1 Temmuz’da Meclis yaz döneminde kapanıyor. Tekrar 1 Ekim’de başlıyor. Özellikle seçim öncesinde vatandaşlarımızla yaptığımız saha çalışmalarımızda gündeme gelen konuların bir an önce çözüme ulaştırılması ve yasalaşması için önergemizle birlikte 1 Temmuz’dan itibaren Meclis’in çalışması kararını aldık. Hedefimiz şu anda 15 Temmuz’a kadar açık görünüyoruz. Ama önümüzde yine yapmamız gereken yine Meclis’in yapması gereken durumlar olursa bu tarih uzayabilir.

En düşük memur maaşlarının 22 bin TL olması için gerekli düzenlemeyi yapacağız.

10-11 bin liralık bir artıştan bahsediyoruz. Burada asgari ücret komisyonu da çalışıyor. Söylenen hedef 22 bin TL. Bunu koruyacağımıza inanıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL