Gündem

Aldıkları nefes haram! İzmir’de içki masasında Kur’an-ı Kerim’i yırtıp yakan alçaklar yakalandı

İzmir’in Çiğli ilçesinde içki sofrasında Kur’an-ı Kerim’i yırtıp ateşe veren iki kişi cep telefonu kamerasıyla çektikleri o anları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Gelen tepkiler üzerine şüpheliler görüntüleri sosyal medya hesaplarından..

Aldıkları nefes haram! İzmir’de içki masasında Kur’an-ı Kerim’i yırtıp yakan alçaklar yakalandı

İzmir’in Çiğli ilçesinde içki sofrasında Kur’an-ı Kerim’i yırtıp ateşe veren iki kişi cep telefonu kamerasıyla çektikleri o anları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Gelen tepkiler üzerine şüpheliler görüntüleri sosyal medya hesaplarından sildiler. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında, iki edepsizin kimliklerinin tespit edildiğini ve gözaltına alındığını ifade etti.

İzmir’de içki masasında Kur’an-ı Kerim’i yırtıp yaktılar! Bakan Soylu’dan flaş açıklama

26 Eylül günü sosyal paylaşım sitesine düşen görüntüler, izleyenleri şok etti. Çiğli ilçesinde bir evde çekildiği anlaşılan görüntülerde, içki sofrasında 2 kişinin dini değerlerle alay ettiği, içlerinden birinin Kur’an-ı Kerim’i yırtıp ateşe verdiği görüldü.

Kutsal kitabı yırtıp yakan kişiyi cep telefonu kamerasıyla videoya alan kişinin de İslam’a ve Müslümanlara yönelik hakaret ettiği anlar görüntülere yansıdı.

İslam’a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların, daha sonra videoyu hesaptan sildikleri tespit edildi.

GÖZALTINA ALINDILAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İzmir’de Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapan iki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar…” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL