Gündem Manşet

Alevi dedelerinden anlamlı toplantı

Horasan Erenleri Federasyonu Ankara’da bulunan 5 cemevinin katılımıyla “Horasan Mektebinden İrfan Dersleri” adıyla toplandı. Toplantı aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Alevi dedelerinden anlamlı toplantı Toplantıya MHP..

Alevi dedelerinden anlamlı toplantı

Horasan Erenleri Federasyonu Ankara’da bulunan 5 cemevinin katılımıyla “Horasan Mektebinden İrfan Dersleri” adıyla toplandı. Toplantı aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı.

Alevi dedelerinden anlamlı toplantı

Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika Genel Başkanları ve Alevi dedeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Federasyon Genel Başkanı Mehmet Şahin yaptı. Şahin, bugüne kadar Cemevleri ve Aleviler için önemli çalışmalar yapıldığını, eksikleri olsada bunları tamamlamak için el birliği yaptıklarını belirtti. Şahin, cemevleri ve Alevilerin beklentileri için desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti.

Hüseyin Gazi Cemevinin dedesi Hüseyin Öz ise yaptığı konuşmada, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı kararla yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Kültür Bakanlığına bağlı Alevi-Bektaşi Cem ve Kültür evi Başkanlığı kuruldu. Biz bu kuruluşu başında beri destekliyoruz. Devletimiz bu konuda doğru bir karar verdi. Bu önemli bir adımdır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da, “Böyle bir organizasyon da bulunmaktan mutlu oldum. Sayın Genel Başkanımızın sizlere selamını getirdim. Bizler size hizmet etmeye çalışıyoruz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya her zaman hazırız. Biz ayrılıkları değil, birlikleri güçlendiren taraf olmalıyız. Dedelerimiz bir teşebbüste bulundu. Bu teşebbüse mecliste de desteğimizi verdik. Biz her ibadethane gibi cemevlerine de yer ayrılmasından yanayız. Bu toprak Oğuz’un toprağı. Hocamız Ahmet Yesevi” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL