Diğer Manşet

Arizona çölü değil, Hakkari! Sıcaktan bunalan kertenkele böyle su içti

Hakkari’den gelen görüntüler, Arizona çölünü anımsattı. Sıcaktan bitkin düşen bir kertenkeleye kapaktan su içiren vatandaş o anları kameraya aldı. Sıcaktan bunalan kertenkele böyle su içti Hakkari’de ikamet eden bir vatandaş,..

Arizona çölü değil, Hakkari! Sıcaktan bunalan kertenkele böyle su içti

Hakkari’den gelen görüntüler, Arizona çölünü anımsattı. Sıcaktan bitkin düşen bir kertenkeleye kapaktan su içiren vatandaş o anları kameraya aldı.

Sıcaktan bunalan kertenkele böyle su içti

Hakkari’de ikamet eden bir vatandaş, yol kenarında bitkin halde bulduğu kertenkeleye kapakta su verdi. O anları kameraya alan vatandaş, “Çok susuz ve bitkindi. Tüm suyu içince gitti, insanlar doğadaki hayvanlar konusunda daha hassas olmalı” ifadelerini kullandı.

Yaz mevsiminin etkisini arttırdığı Yüksekova’da, aşırı sıcaklıklar hayvanların bitkin düşmesine neden oluyor. Aşırı sıcaklıklar nedeniyle yol kenarında bitkin halde gördüğü kertenkeleye yaklaşan Emrah Sırrı isimli vatandaş, su kapağında kertenkeleye su verdi.

“İnsanlar doğadaki hayvanlar konusunda hassas olmalı”

Kertenkeleye su içirme anını kameraya alan Sırrı, “Arkadaşım ile gezdiğimiz esnada yolun kenarında, sıcak havadan dolayı bitkin halde bir kertenkele gördüm. Hemen yaklaştım elimde su şişesi vardı. Bende kapağına biraz doldurup, verdim. Kertenkeleye yaklaştırdığımda hepsini içti. Su içtikten sonra kendine gelen kertenkele hızla bir şekilde uzaklaştı. Bu durum beni çok mutlu etti. Arkadaşım Yunus da o anı kameraya çekti. Tek isteğim insanların doğadaki hayvanlar konusunda hassas olmalarıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL