Diğer Dünya Manşet Sağlık

Avrupa İlaç Ajansı’ndan AstraZeneca kararı! 30 yaş altındaki kişilere…

Avrupa İlaç Ajansı’ndan (EMA) AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi’nin geliştirdiği koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama geldi. Avrupa İlaç Ajansı, birçok ülkede kullanımı askıya alınan AstraZeneca aşısının yan etkilerine nadir olarak görülen “kan..

Avrupa İlaç Ajansı’ndan AstraZeneca kararı! 30 yaş altındaki kişilere…

Avrupa İlaç Ajansı’ndan (EMA) AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi’nin geliştirdiği koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama geldi. Avrupa İlaç Ajansı, birçok ülkede kullanımı askıya alınan AstraZeneca aşısının yan etkilerine nadir olarak görülen “kan pıhtılaşmasının” eklenmesi gerektiğine karar verdi.

Avrupa İlaç Ajansı’ndan AstraZeneca kararı! 30 yaş altındaki kişilere…

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen AstraZeneca aşısıyla ilgili flaş bir karar aldı.

Yan etkiye ekleniyor

Avrupa İlaç Ajansı, birçok ülkede kullanımı askıya alınan AstraZeneca aşısının yan etkilerine nadir olarak görülen “kan pıhtılaşmasının” eklenmesi gerektiğine karar verdi.

30 yaş altındaki kişilere uygulanmamalı

Öte yandan, Birleşik Krallık İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), AstraZeneca aşısının 30 yaş altındaki kişilere uygulanmaması gerektiğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL