Dünya Manşet

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Selçuk Bayraktar’a Karabağ Nişanı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ı Karabağ Nişanı ile ödüllendirdi. Baykar üretimi SİHA’lar Azerbaycan’ın Karabağ zaferinde önemli rol oynamıştı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Baykar Savunma Teknik Müdürü..

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Selçuk Bayraktar’a Karabağ Nişanı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ı Karabağ Nişanı ile ödüllendirdi. Baykar üretimi SİHA’lar Azerbaycan’ın Karabağ zaferinde önemli rol oynamıştı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün’ü makamında kabul etti.

Görüşmede, savunma alanında iş birliği, Karabağ Savaşı’nın seyrini değiştiren insansız hava araçları ve teknoloji alanındaki yenilikler ele alındı.

Kabulde, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Karabağ Nişanı ile ödüllendirildi.

Baykar tarafından üretilen SİHA’lar, Dağlık Karabağ’ın işgalden kurtarılmasında önemli rol üstlenmişti.

Bayraktar’dan “Tek millet iki devlet” vurgusu

Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Babam Özdemir Bayraktar ve ağabeyim Haluk Bayraktar ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı’na layık görülmekten dolayı büyük şeref ve onur duyduk. #TekMilletİkiDevlet’in ortak geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL