Gündem Manşet

Bakan Bozdağ: Deprem bölgesinde davalar 2 ay süreyle ertelenecek

Deprem bölgesinde davalar 2 ay süreyle ertelenecek. Deprem yaşanan illerde adli soruşturmaların süratle başlatılması, yürütülmesi, sorumluluğu olduğu düşünülen şüphelileirin gözaltı maksadıyla Cumhuriyet Savcılıkları tarafından yoğun bir çalışma sürdürülmektedir. Bakan Bozdağ:..

Bakan Bozdağ: Deprem bölgesinde davalar 2 ay süreyle ertelenecek

Deprem bölgesinde davalar 2 ay süreyle ertelenecek. Deprem yaşanan illerde adli soruşturmaların süratle başlatılması, yürütülmesi, sorumluluğu olduğu düşünülen şüphelileirin gözaltı maksadıyla Cumhuriyet Savcılıkları tarafından yoğun bir çalışma sürdürülmektedir.

Bakan Bozdağ: Deprem bölgesinde davalar 2 ay süreyle ertelenecek

Bakan Bozdağ’ın açıklamasından satırbaşları;

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, deprem bölgesindeki hırsızlık ve yağma olaylarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Bozdağ, “Deprem bölgesinde tespit edilen 75 yağma ve hırsızlık olayıyla ilgili 64 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 57 kişi tutuklandı, 7 şüpheli hakkında adli kontrole hükmedildi” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, deprem bölgesindeki hırsızlık ve yağma olaylarına ilişkin son bilgileri paylaştı.

Deprem bölgesinde yıkılan binalarla ilgili sorumluluğu olduğu gerekçesiyle 134 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 3’ü tutuklandı, 7 kişi gözaltına alındı, 7 şüpheliye yurt dışı çıkış yasağı konuldu.

Deprem bölgesinde tespit edilen 75 yağma ve hırsızlık olayıyla ilgili 64 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 57 kişi tutuklandı, 7 şüpheli hakkında adli kontrole hükmedildi.

Hırsızlık ve yağma suçlarında 24 saat olan gözaltı süresi 4 gün olarak uygulanacaktır. Hırsızlık ve yağma suçlarıyla etkin mücadele için bu değişiklik yapılmıştır.

Deprem bölgesindeki yargılamalar ve davalar 2 ay süreyle ertelendi.

 

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL