Ekonomi Manşet

Bakan Işıkhan’dan memur maaş zammına ilişkin açıklama: Tüm tarafları memnun edecek

14 Ağustos’ta yapılacak olan memur ve memur emekli maaş zammında 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan “Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm..

Bakan Işıkhan’dan memur maaş zammına ilişkin açıklama: Tüm tarafları memnun edecek

14 Ağustos’ta yapılacak olan memur ve memur emekli maaş zammında 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan “Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum” açıklamasında bulundu.

Bakan Işıkhan’dan memur maaş zammına ilişkin açıklama: Tüm tarafları memnun edecek

AK Parti Çorum İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklisinin maaş zamlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri öncesi Bakan Işıkhan, “Geçtiğimiz hafta da kamu emekçilerimizin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık. Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum” dedi.

detail-photo-fancybox-0

“AĞUSTOS AYININ SONUNDA TAMAMLANMASINI ÖNGÖRÜYORUZ”

Işıkhan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

“Yolun başında bu yüzyılı, emeğin, üretimin, çalışmanın yüzyılı yapacağız demiştik. Biliyorsunuz, göreve gelir gelmez asgari ücretimizi belirledik. Akabinde memur ve memur emeklisi vatandaşlarımızın maaşlarında sağlanan iyileştirmeler için hemen harekete geçtik. Geçtiğimiz hafta da kamu emekçilerimizin mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecini başlattık. Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını öngördüğümüz müzakerelerimizin tüm tarafları memnun edecek şekilde hayırla sonuçlanacağını ümit ediyorum.

SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI VURGUSU

Bizler bugüne kadar milletimizden gelen talep ve istekleri hiçbir zaman geri çevirmedik. İmkanlarımız ölçüsünde her zaman insan odaklı, millet odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Emeğin, alın terinin hakkını gözettik. Emeklilerimize, çalışanlarımıza, işverenlerimize, sendikalarımıza hiçbir zaman kulaklarımızı kapatmadık. Katılımcı sosyal devlet anlayışımızın gerektirdiği şekilde her zaman milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da aynı bilinçle aynı vizyonla sahadan gelen görüşlere kulak vermeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL