Manşet Siyaset

Bakan Kurum: Denize girebilir, balık yiyebilirsiniz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilajla mücadele kapsamında yürütülen seferberlik çalışmalarının sonuç verdiğini ve Marmara Denizi’nden çıkan balıkların yenebileceğini söyledi. Bakan Kurum: Denize girebilir, balık yiyebilirsiniz Çevre ve Şehircilik..

Bakan Kurum: Denize girebilir, balık yiyebilirsiniz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilajla mücadele kapsamında yürütülen seferberlik çalışmalarının sonuç verdiğini ve Marmara Denizi’nden çıkan balıkların yenebileceğini söyledi.

Bakan Kurum: Denize girebilir, balık yiyebilirsiniz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı sonrası basın açıklaması yaptı.

Marmara Denizi’ndeki denetimlerde 175 işletme ve 11 gemiye 23.5 milyon TL ceza uygulandığını belirten Kurum, “Bilim insanlarımıza göre Marmara denizinde yeni bir müsilaj oluşumu beklenmiyor. İlk 20 metre derinlikte artık müsilaj yok. Sonraki 10 metrede var. Yine dipten yüzeye doğru gidildiğinde ilk 30 metrede müsilaj kalmadı” diye konuştu.

52 işletme faaliyetten men edildi

Bakan Kurum, “Yaptığımız denetimlerle 175 işletme ve 11 gemiye toplamda 23.5 milyon lira ceza uyguladık. 52 işletmeyi de çevre mevzuatına aykırı fiilleri nedeniyle faaliyetten men ettik. Vatandaşlarımız Marmara’da gönül rahatlığıyla denize girip balık yiyebilirler” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL