Siyaset

Bakan Soylu’dan, Kılıçdaroğlu’na füze: 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Göç İdaresi ile ilgili sorduğu soruların muhatabının Göç Başkanlığı olmadığını vurgulayarak, CHP liderine ders niteliğinde bir cevap verdi. Bakan Soylu’dan,..

Bakan Soylu’dan, Kılıçdaroğlu’na füze: 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Göç İdaresi ile ilgili sorduğu soruların muhatabının Göç Başkanlığı olmadığını vurgulayarak, CHP liderine ders niteliğinde bir cevap verdi.

Bakan Soylu’dan, Kılıçdaroğlu’na füze: 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş

Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu’nun cehaletinin dayanılmaz olduğunu kaydederek, ‘’Aday adaylığını tarif ederken “Devleti iyi tanıması gerekiyor.” diyorsunuz ya, anlaşılan 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş.’’ dedi.

İsim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Kılıçdaroğlu’nun dengesini bozduğunu kaydeden Bakan Soylu, ‘’Göç idaresi ile ilgili sorduğun 3 sonun da muhatabı Göç Başkanlığı değil. Vatandaşlık sorusunun muhatabı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü. Diğerlerinin muhataplarını da “yamakların” bulsun.’’ ifadelerini kullandı.

BÜYÜKELÇİ GÖNDERMESİ

Geçtiğimiz haftalarda 6 muhalefet partisi ile yapılan toplantıda yayınlanan 6’lı ittifak bildirisinin Kılıçdaroğlu’nun talebiyle yabancı bir büyükelçi tarafından düzeltildiğini söyleyen Bakan Soylu, ‘’6’lı masa metnini hangi büyükelçi düzeltti?’’ ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu’nun gündeme getirdiği büyükelçi olayıyla ilgili Yenişafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, bügünkü köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun altılı masa bildirisini düzelttirmek için Alman büyükelçiye gönderdiğini iddia etmişti.

Balkan Soylu da bugün yaptığı paylaşımında Kılıçdaroğlu’na adeta füze gibi göndermelerde bulunarak, ‘’Soruları düzelttirmek için aynı büyükelçiye gönderebilirsiniz.’’ dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL