Diğer Gündem Manşet

Bakan Süleyman Soylu’dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kokain çektiği iddia edilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Kürşat Ayvatoğlu’na ilişkin konuştu. Bakan Süleyman Soylu’dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, kokain çektiği iddia edilen..

Bakan Süleyman Soylu’dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kokain çektiği iddia edilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Kürşat Ayvatoğlu’na ilişkin konuştu.

Bakan Süleyman Soylu’dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, kokain çektiği iddia edilen anların sosyal medyada yayınlanması sonrası ikinci kez gözaltına alınan ve “Pudra şekeri” ile kendisini savunan Kürşat Ayvatoğlu ile olan fotoğrafı soruldu. Soylu, fotoğrafa ilişkin “Her gün tanımadığım, bilmediğim onlarca insanla fotoğraf çektirdim. GBT mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce? Topluma mal olmuş insanların yüzde 99’u ‘Fotoğraf çektiremem’ diyemez. Çektirdiğimiz fotoğrafa bakmasınlar, yaptığımız işe baksınlar” dedi.

Lüks aracında kokain çektiği iddia eidlen anlara ait görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üzerine gözaltına alınan Kürşat Ayvazoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. “Çektiğim kokain değil, pudra şekeriydi” diyen Ayvatoğlu, araçtaki diğer şahısların bu ifadeyi yalanlamasının ardından bugün yeniden gözaltına alındı. Ayrıca başsavcılık, şahıstan kan, kıl ve idrar örneğinin alındığını ve madde kullanımına ilişkin raporun beklendiğini belirtti.

Ayvatoğlu’nun AK Partili isim Hamza Dağ’ın özel kalemi olduğu iddia edilmiş, Dağ ise bu iddiaları yalanlamıştı. Şahsın parti bürosunda çalışan bir personel olduğu ve bu olay sonrası ilişiğinin kesildiği açıklanmıştı.

“GBT mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce”

Öte yandan Ayvatoğlu ile bir fotoğrafı ortaya çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Sözcü’den İsmail Saymaz tarafından bu konu soruldu. Soylu, konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Ben dün dayımı ziyarete gittim Samsun’da. Sabahleyin Çakallı’da kahvaltı yaptım. Tanımadığım, bilmediğim onlarca insanla fotoğraf çektirdim. Allah’ınızı severseniz kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Partiye gitmişim, genel merkeze, genel merkezde benimle fotoğraf çektirmiş. Ben bu işlerin hiçbir karşılığının olduğunu düşünmüyorum. Herkes çektirebilir. Siz çektirmiyor musunuz? Kimle çektirdiğinizi biliyor musunuz? Adam bugün sizinle fotoğraf çektirir, yarın cinnet geçirir, adam öldürür, sorumlusu siz misiniz? Veya adam geçmişte bir iş yapmıştır, GBT (Genişletilmiş Bilgi Taraması) mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce?

“Topluma mal olmuş insanların yüzde 99’u fotoğraf çektiremem” diyemez

Biz burnu büyüklük yapmıyoruz. Vatandaşımız geliyor, “Fotoğraf çektirebilir miyiz?” diyor, “Buyurun” diyoruz. “Hayır, çektirmem” desek karşılığı ne olacak? Siyasetçi değil, topluma mal olmuş insanların yüzde 99’u bunu diyemez. “Prensibim değildir, çektirmiyorum” diyeni görmedim. Netice itibariyle insanlar ne istiyor? Para pul istemiyor. Bir tane fotoğraf çektirmek istiyorlar, çektiriyoruz.

“Çektirdiğimiz fotoğrafa değil, yaptığımız işe baksınlar”

Çektirdiğimiz fotoğrafa bakmasınlar. Ya da fotoğraf çektirenlere bakmasınlar. Yaptığımız işe baksınlar. Biz ne yapmışız? Cumhuriyet tarihinde uyuşturucu ile ilgili en büyük operasyonların yapıldığı dönemdeyiz. Sadece bu ayın bir haftasında 4600 kişi uyuşturucu satıcılığından alındı. Şu anda 80 bin kişi uyuşturucu satıcılığından cezaevinde. Az bir rakam mı? Tek kişi çıksın desin ki ‘Türkiye’de uyuşturucu ile mücadeleyi hükümet yerine getirmiyor.’ Bir tek kişi çıksın ya!

“Yapılması gereken, çürük elmayı ayıklamaktır”

Burada yapılması gereken şudur. Elbette çürük elma çıkar. Çürük elmayı ayıklarız. Çürük elmanın başkalarını çürütmesini durdururuz. Çürük elmaları ayıklamayanları da toplum görür ve yargılar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL