Gündem

Bakan Yanık: Ailelere hem maddi hem manevi destek veriyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bartın’daki maden kazasıyla ilgili “Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine destek boynumuzun borcudur. Çalışmaları yapıyoruz. Hem maddi hem manevi destekleri sağlıyoruz.” dedi. Aile ve Sosyal..

Bakan Yanık: Ailelere hem maddi hem manevi destek veriyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bartın’daki maden kazasıyla ilgili “Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine destek boynumuzun borcudur. Çalışmaları yapıyoruz. Hem maddi hem manevi destekleri sağlıyoruz.” dedi.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Amasra’da patlamanın meydana geldiği maden sahasında incelemelerde bulundu.

Bakan Yanık, incelemelerinin ardından şunları söyledi:

“Bartın’da tedavi altında olanların hepsi taburcu oldu”

“Öncelikle geçmiş olsun, milletimizin başı sağ olsun. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bartın’da tedavi altında olanların hepsi şu anda taburcu olmuş. Biraz önce sayın Valimizden o bilgiyi aldık. İstanbul’da 6 yaralımız var. Onların süreçlerini biz de çok yakından takip ediyoruz. Orada da ailelerimize destek noktasında, bakanlığımızdan arkadaşlarımız psikososyal destek ekibi olarak yaralılarımızı takip ediyor.”

Bakan Yanık: Ailelere hem maddi hem manevi destek veriyoruz

“Bir kusur ya da sorumluluk varsa bunun gereği yapılır”

“Kurum ve kuruluşlar olarak ilk andan itibaren çok yakından takip ediyoruz. İlgili personelimiz hızlıca olay yerine intikal etti. Şu anda incelemeler ve soruşturma devam ediyor. Kazayla alakalı sebep önümüzdeki süreçte ortaya çıkacaktır. Yapılması gereken ne varsa bunu çok açık yüreklilikle milletimize bir taahhüt olarak söylemek zorundayız. Soruşturmanın sonunda çıkan sonuca göre bir kusur ya da sorumluluk varsa bunun gereği yapılır.”

“Ailelerimize destek boynumuzun borcudur”

“Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine destek boynumuzun borcudur. Bakanlığımızın da için de bulunduğu kurum ve kuruluşlarla gerekli çalışmaları yapıyoruz. Hem maddi hem manevi destekleri elimizden geldiği ölçüde sağlıyoruz. Hızlıca yaralılarımızın iyileşmesi noktasında gereken çalışmaları yapıyoruz.”

“Üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz”

“Mazeret anlamında söylediğim lütfen düşünülmesin ancak kömür madenciliği niteliği itibarıyla son derece hassas ve son derece özel dikkati gerektiren bir alan. Maalesef dünyada da ülkemizde de geçmiş acı tecrübeler bize nereye bakmamız gerektiğini hangi noktalarda ne tür tedbirler almamız gerektiğini gösteriyor. Bundan sonraki süreçte de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Bakanlık olarak yaralılarımızın desteklenmesi, vefat eden vatandaşlarımızın ailelerinin psikososyal anlamda desteklenmesi noktasında üzerimize düşeni eksiksiz bir biçimde yerine getireceğiz. Çalışmaları da bu anlamda yerinde görebilmek, ailelerimizi ziyaret etmek için bugün buradayız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL