Siyaset

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye Berat Albayrak tepkisi

AK Parti’nin İzmir İl Kongresinde konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP yönetiminin Berat Albayrak’a yönelik suçlamalarına ilişkin “Bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel hak..

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye Berat Albayrak tepkisi

AK Parti’nin İzmir İl Kongresinde konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP yönetiminin Berat Albayrak’a yönelik suçlamalarına ilişkin “Bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel hak ve özgürlüklere; özellikle ailemize saldırı boyutuna varınca ağızlarının payını vermek üzerimize vazife oldu. İzmir’in en büyük talihsizliği, CHP’nin başındaki zatın bu şehrin milletvekili sıfatıyla Meclis’te yer almasıdır. Onun için de kendisine cevaplarımı bu şehirden vermemin daha doğru olacağına inanıyorum.” dedi.

 

Başkan Erdoğan’dan CHP’ye Berat Albayrak tepkisi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir, Hakkari ve Nevşehir kongrelerinde konuştu.

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

 

Ordularıyla bu aziz vatanı işgal edemeyeceklerini görenler sinsi yöntemlerle yeni araçlara başvurmuşlardır.

 

“Ey CHP, ey Kılıçdaroğlu”

Biz kendi devletinin arkasında duranlarla yol yürüyoruz. Ey CHP, ey Kılıçdaroğlu; Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı? Diyarbakır’daki terör mağduru anneleri hiç ziyaret ettin mi? Orada neler oluyor haberin var mı? Onurlu bir duruş sergileyerek terör örgütünü kınamak yerine hep devleti suçlayan bu kirli zihniyetin, her masumun katlinde vebali bulunuyor. Senin de vebalin var.

 

CHP’ye Albayrak tepkisi

CHP şürekası, eski Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemi ve şahsımı hedef alıyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerinin hezeyanlarıyla uğraşmayı zül addettiğimiz için önce bu kampanyayı görmezden geldik. Ancak bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel hak ve özgürlüklere; özellikle ailemize saldırı boyutuna varınca ağızlarının payını vermek üzerimize vazife oldu. İzmir’in en büyük talihsizliği, CHP’nin başındaki zatın bu şehrin milletvekili sıfatıyla Meclis’te yer almasıdır. Onun için de kendisine cevaplarımı bu şehirden vermemin daha doğru olacağına inanıyorum.

 

“Adam zannettim”

Bakanlarımız gidip CHP Genel Başkanı’nı bilgilendirelim dedi, ben de evet dedim. CHP’nin başındakini adam zannettim. Gitsinler anlatsınlar dedim. Diyorlar ya haberimiz yok. Esas kaynağından anlatsınlar istedim. Belgeleriyle, bilgileriyle hangi soruyu sorarlarsa cevaplayın dedim. İkili görüşmelerden sonra Meclis’te maalesef tamamıyla sınır aşan lafıyla bu iki arkadaşıma edep dışı her şeyi yaptılar.

 

Dertlerinin hakikat olmadığını, kendilerine tebliğ edilen misyonu yerine getirmeyi sürdüreceklerini elbette biliyoruz.

 

“Berat Albayrak’ın talihsizliği damat sıfatının öne geçirilmesi oldu”

Berat Bey’in önce enerjide ardından ekonomide ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği damat sıfatının bu alanlardaki birikimi ve gayretinin önüne geçirilmiş olmasıdır. Eğer herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif yapılabilirdi.

 

Türkiye’nin son dönemde enerji alanında attığı adımların temelinde Berat Bey’in bakanlığı döneminde yaptığı stratejiler yer alıyor. Bunu başardığı için çıldırıyorlar.

 

Berat Bey aleyhine kampanyanın amacı bilgi almak değil. Berat Bey de hukuk çerçevesinde yargıda hakkını arayacaktır. Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok dava açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Tayyip Erdoğan’a, ailesine, çalışma arkadaşlarına saldırarak bizi hedeflerimizden uzaklaştıramazlar.

 

Merkez Bankası rezervleri

Göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar döviz rezervi vardı Merkez Bankası’nın. Şimdi 95 milyar dolar döviz rezervimiz var.

 

Bay Kemal, ey Faik Öztrak, bilir misiniz şu anda bizim IMF’ye bir Allah kuruşu borcumuz yok, bitti bu iş.

 

Küresel tedarik zincirlerinin ciddi yaralar aldığı, üretimden istihdama küresel ekonominin her alanda daraldığı bu dönemde de Berat Bey’in sorumluluğunda aldığımız hızlı ve etkin tedbirlerle ülkemizin süreci en az zararla geçirmesini sağladık.

 

Ayrıntılar geliyor…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL