Dünya Manşet

Beyaz Saray’dan çok önemli ‘Türkiye’ açıklaması

Beyaz Saray yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği Pençe Kılıç Harekatı’yla ilgili bir açıklama yaptı. Beyaz Saray’dan çok önemli ‘Türkiye’ açıklaması Beyaz Saray Ulusal..

Beyaz Saray’dan çok önemli ‘Türkiye’ açıklaması

Beyaz Saray yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği Pençe Kılıç Harekatı’yla ilgili bir açıklama yaptı.

Beyaz Saray’dan çok önemli ‘Türkiye’ açıklaması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, “Türkiye, güney bölgesinde terör tehdidiyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor ve kendini savunma hakkına sahip” dedi.

Rusya ve İran ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kirby, ‘petrol fiyat sınırı’ politikasını desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Bu politikanın, Putin’in petrol piyasalarında vurgunculuk yapmasını engellemeye etkili bir şekilde yardımcı olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İran’ın nükleer programını ‘büyük bir endişeyle’ izlediklerini belirten Kirby, “İran’ın nükleer tesisinde %60 saflıkta uranyum zenginleştirmeye başladığını henüz doğrulayamadık” dedi. Kirby, İran’a ek yaptırımların masada olmadığını bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL