Dünya Manşet

Biden, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde protesto edildi

ABD Başkanı Joe Biden’ın skandal “soykırım” iddiası, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Protestoya Azerbaycanlılar da destek verdi. ABD başkanı Joe Biden’ın skandal siyasi açıklamasının ardından Washington’da yaşayan Türkler, Türk..

Biden, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde protesto edildi

ABD Başkanı Joe Biden’ın skandal “soykırım” iddiası, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Protestoya Azerbaycanlılar da destek verdi.

ABD başkanı Joe Biden’ın skandal siyasi açıklamasının ardından Washington’da yaşayan Türkler, Türk büyükelçilik konutu ve büyükelçilik binası önüne geldiler.

Biden’dan ‘tarihi’ skandal: Soykırım olarak tanımladı

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ve Türk Amerikan Yönledirme Komitesi’nin organizasyonunda Azerbaycanlıların da destek verdiği protesto gösterisi düzenlediler.

Biden, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde protesto edildi

Gösteride bunun bir soykırım olmadığı, BM ve uluslararası mahkemelerin kararlarıyla hatırlatıldı ve tarihin tarihçilere bırakılması mesajı verildi.

Protestoya çok sayıda Azerbaycanlı da destek verdi

Türk vatandaşları, Türk kökenli Amerikalılar ve Azeybaycanlılar, Biden’ın skandal sözlerini protesto etti. Gösteride pankartlar ve sloganlarla Birleşmiş Milletler kararları hatırlatıldı.

Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasına siyasilerden tepki

Büyükelçilik Konutu’nun ardından büyükelçilik binasına geçen topluluk, burada da eylemlerini sürdürdü. Gösteri İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra olaysız sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL