Güncel Manşet

Birçok ilde kar yağışı etkili oluyor: Yurttan kar manzaraları

Türkiye soğuk havaların etkisi altına girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, soğuk ve yağışlı havalara karşı art arda yaptığı uyarılar sonrası birçok kentte kar yağışı da görüldü. Birçok ilde kar yağışı etkili..

Birçok ilde kar yağışı etkili oluyor: Yurttan kar manzaraları

Türkiye soğuk havaların etkisi altına girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, soğuk ve yağışlı havalara karşı art arda yaptığı uyarılar sonrası birçok kentte kar yağışı da görüldü.

Birçok ilde kar yağışı etkili oluyor: Yurttan kar manzaraları

BURSA- ULUDAĞ

Kış turizminin önemli merkezlerinden 2 bin 543 rakımlı Uludağ, dün sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışı ile beyaza büründü. Yoğun sis ve fırtınanın da etkili olduğu birinci ve ikinci oteller bölgesinde, görüş mesafesi 5 metrenin altına düştü; kayak merkezinin zirvesi ve kayak pistleri karla kaplandı.

BURSA- ULUDAĞ

Tatilcilerin ‘beyaz cennet’ olarak tanımladığı Uludağ’da, kar yağışı aralıksız sürerken; dün 17 santimetre olarak ölçülen kar kalınlığı 52 santimetreye ulaştı.

KOCAELİ – TEM OTOYOLU

Kocaeli’de yoğun kar yağışı etkili oldu. TEM Otoyolu’nda ulaşım aksadı. Sürücüler araçları ile yavaş ilerlerken, İstanbul istikametinde ulaşım zaman zaman durma noktasına geldi.

KOCAELİ – TEM OTOYOLU

Yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Yolun Ankara istikametinde de ulaşım yavaş ilerliyor. Karayolları ekipleri de bölgede kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

İSTANBUL

İstanbul’da sabah saatlerinde etkili olan kar, yerini yağmur ve karla karışık yağmura bırakırken, yağışla birlikte etkisini gösteren fırtına bazı olumsuzluklara neden oldu.

İSTANBUL

Bir süre etkili olan kar daha sonra yerini yağmur ve karla karışık yağmura bıraktı.

ANKARA

Ankara’da sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu.

BOLU

 Bolu kent merkeziyle Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı sürüyor.

BOLU

Bölgede gece saatlerinde başlayan yağış etkisini sürdürüyor. Otoyolun Yumrukaya, Elmalık, Bolu Dağı Tüneli ve Viyadükler kesimindeki yağış nedeniyle sürücüler güzergahta yavaş ilerliyor.

KÜTAHYA

Kütahya’nın Domaniç ile Bursa’nın İnegöl ilçelerini birbirine bağlayan kara yolu, kar yağışı nedeniyle ağır araç trafiğine kapatıldı.

MANİSA

Manisa’nın en yüksek rakımlı ilçesi Demirci’ye mevsimin ilk karı yağdı.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’in yüksek kesimleri, kar yağışıyla beyaza büründü. Hava sıcaklığının en yüksek 3, en düşük 1 derece ölçüldüğü kentin yüksek bölgelerinde dün geceden itibaren kar etkisini göstermeye başladı.

ÇANKIRI

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Yıldıztepe Kayak Merkezi karla buluştu. Kastamonu-Çankırı sınırındaki kış turizminin önemli merkezlerinden Yıldıztepe Kayak Merkezi’ne mevsimin ilk karı yağdı.

SAKARYA

Sakarya’nın Hendek ilçesinin yüksek kesiminde yer alan Dikmen Mahallesi’nde Kar yağışı etkili oldu.

KARS

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava etkili oldu.

SİVAS

 Sivas’ın Suşehri ile Zara ilçeleri arasında bulunan Geminbeli Geçidi’nde kar yağışı etkisini sürdürüyor.

SİVAS

Karadeniz ile iç bölgelerin bağlantı yolu olarak bilinen, Suşehri-Sivas kara yolu güzergahındaki 2 bin 10 rakımlı Geminbeli Geçidi’nde gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oluyor.

KARS

Kars’ın Digor ilçesinde etkili olan kar yağışı etrafı beyaza bürüdü.

AĞRI

Ağrı’da kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor. Soğuk havanın etkili olduğu kentte, yağışla birlikte 5 bin 137 rakımla yurdun en yüksek noktası olan Ağrı Dağı ve çevresi karla kaplandı.

ARDAHAN

Ardahan’da kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor. Havanın soğuması nedeniyle yüksek kesimler karla kaplandı.

 

 

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL