Gündem Yerel

Bu yolları tam haber yapacaktık ki bir yorum dikkatimizi çekti Vaay bee…

Şırnak’ın Uludere ilçesi ile Uzungeçit beldesini birbirine bağlayan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi’nin yılan gibi kıvrılan keskin virajlarını haber yapacaktık ki, bir yorum dikkatimizi çekti.   Bu yolları tam..

Bu yolları tam haber yapacaktık ki bir yorum dikkatimizi çekti Vaay bee…

Şırnak’ın Uludere ilçesi ile Uzungeçit beldesini birbirine bağlayan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi’nin yılan gibi kıvrılan keskin virajlarını haber yapacaktık ki, bir yorum dikkatimizi çekti.

 

Bu yolları tam haber yapacaktık ki bir yorum dikkatimizi çekti Vaay bee…

 

Şimdi turizme açılması beklenen Tanin Geçidi eskiden teröristlerin kol gezdiği bir yer olması bir kullanıcının yorumu ile pekiştirildi.

 

Turizm haberinin altına “Vay be: 2009 senesinde teröristlerle çatışmaya girdiğimiz yer… Şimdi turizme açılmasını istiyor halk…” yorumu yapan kişi bir Türkiye gerçeğini ortaya koydu.

Teröristlerden arındırılan bu bölgeler, şimdi fotoğraf severlerin ve turistlerin vazgeçilmez yerlerinden biri oldu.

 

Uludere ile Uzungeçit arasında bulunan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi’nde 34 keskin viraj bulunuyor. Keskin virajlı yollar, tıpkı bir yılan gibi kıvrılarak uzayıp gidiyor.

 

Kış aylarında 6 metreyi bulan kar kalınlığı ile görsel bir şölen de oluşturan virajlar, havadan görüntülendi.

 

Tanin Geçidindeki virajları havadan görüntüleyen fotoğrafçılar, “Bölgemizde keşfedilmeyi bekleyen onlarca doğa harikası var.

“Virajlar havadan görüntülendiğinde veya tepeden görüntülüğünde yılan kıvrımlarına benziyor” dedi.

 

Kaynak: yeni akit

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL