Gündem Manşet

Çanakkale’de orman yangını: 1 köy boşaltıldı

Gelibolu’da bulunan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangının rüzgarın etkisiyle geniş bir bölgeye yayıldı. alevlere havadan ve karadan müdahale ediliyor. Çanakkale’de orman yangını: 1 köy boşaltıldı Öğle saatlerinde..

Çanakkale’de orman yangını: 1 köy boşaltıldı

Gelibolu’da bulunan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangının rüzgarın etkisiyle geniş bir bölgeye yayıldı. alevlere havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Çanakkale’de orman yangını: 1 köy boşaltıldı

Öğle saatlerinde Çanakkale’den alevler yükseldi.

Gelibolu ilçesinde Ilgardere mevkiinde ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Bunun üzerine Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünce bölgeye ekipler yönlendirildi.

Ekipler, yangına havadan ve karadan müdahale ediyor.

Takviye ekipler geldi

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci ile Pazarlı köyüne gelerek söndürme çalışmasına ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Vali Aktaş, ilde görevli ekiplerin müdahaleyi sürdürdüğünü, komşu illerden istenen takviye ekiplerin bölgeye yaklaştığını söyledi.

“Boşaltılan tek köy var”

Orman Bölge Müdürlüğünün personeli, iş makineleri ve arazözleriyle, tüm imkanlarıyla sahada olduğunu belirten Aktaş, şöyle konuştu:

“Yangın, rüzgarın da etkisiyle maalesef hızla büyüyor. Rüzgar çok şiddetli, önlemeye çalışıyoruz. Sizin aracılığınızla vatandaşlarımızı uyarıyoruz, teyakkuzda olmalarını istiyoruz. Boşaltılan tek köy var. Pazarlı köyü tedbir amaçlı boşaltıldı. Jandarmamız da bölgede, çevrede güvenlik önlemi alıyor. İnşallah kısa sürede durdurmayı başarırız.”

 

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL