Dünya Manşet

Canlı yayındaki tuhaf halleri gündeme oturdu: ABD Başkanı Biden’ın nesi var?

Dünyanın gözü, dün gece gerçekleşen Donald Trump-Joe Biden düellosundaydı. Başkanlık seçimlerinde rakip olan iki ismin canlı yayın kapışması milyonları ekrana kilitlerken Biden’ın hastalıklı halleri bir kez daha merak konusu oldu…

Canlı yayındaki tuhaf halleri gündeme oturdu: ABD Başkanı Biden’ın nesi var?

Dünyanın gözü, dün gece gerçekleşen Donald Trump-Joe Biden düellosundaydı. Başkanlık seçimlerinde rakip olan iki ismin canlı yayın kapışması milyonları ekrana kilitlerken Biden’ın hastalıklı halleri bir kez daha merak konusu oldu. Sık sık duraksayan, kekeleyen ve yürümekte zorluk çeken Biden ile ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin uzman isim açıklamalarda bulundu.

Canlı yayındaki tuhaf halleri gündeme oturdu: ABD Başkanı Biden’ın nesi var?

Donald Trump ve Joe Biden dün akşam bir televizyon programında karşı karşıya geldi. Başkanlık seçimleri yaklaşırken uzun zamandır beklenen tartışmaya Biden’ın hastalıklı anları damga vurdu.

Sık sık cümlelerini karıştıran Biden, ara ara duraksayarak endişe veren görüntüler sergiledi. Dün geceki düello, pek çok kişinin Biden’ın sağlığı hakkında spekülasyon yapmasına neden olan bir dizi olayın sonuncusuydu. Görevde kaldığı süre boyunca özellikle son aylarda Biden’ın başına gelmeyen kalmadı.

CANLI YAYINDAKİ TUHAF HALLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Düşmeler, tökezlemeler, gaflar, unutkanlıklar ve olağandışı davranışlarla gündemden düşmeyen Biden, canlı yayında da benzer bir performans sergiledi.

Uzmanlar ABD Başkanı’nın karmaşık ifadeleri ve genel olarak zayıf görünümünün onu Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’ın yanında keskin bir tezat oluşturduğunu söyledi.

Hatta yayınlanan kamera arkası görüntülerde Biden’ın, eşi Jill Biden’ın desteği olmadan yürüyemediğini ortaya koydu. 81 yaşındaki Biden’ın dün geceki görüntüleri bazı Demokratların onun başkanlık yarışından tamamen çekilmesi çağrısında bulunmalarına bile neden oldu.

KOMPLO TEORİLERİ BİTMEK BİLMEDİ

Ayakta bile durmakta zorlandığı görülen Biden’la ilgili uzun süredir çeşitli komplo teorileri dolaşıyordu. Bazıları Biden’ın oldukça gerçekçi silikon maske takmış dublörüyle değişimli olarak çalıştığını öne sürdü.

Hatta birçok teorisyen Biden’ın bu tuhaf hallerinin nedeninin ileri teknoloji ürünü bir “robot” olduğunu bile söyledi. Canlı yayının ardından Biden ile ilgili iddialar bir kez daha masaya yatırıldı.

UZMAN İSİM AÇIKLADI

İngiliz basınına konuşan uzman isim, Biden’ın performansını değerlendirdi. University College London’da yaşlılık psikiyatrisi uzmanı olan Profesör Robert Howard, “Doktorlar birisini muayene etmeden teşhis koyamaz, ancak izlediğim tartışma görüntülerine göre, donma ve başıboş konuşmalar beni Biden’ın hasta olmasından endişelendiriyor.

Biden bazen düşüncelerini toparlayamıyor ve saçmalamaktan kendini alamıyor. Dikkatteki bu dalgalanmalar ve düşüşler, Parkinson hastalığının önemli bir belirtisidir.” İfadelerini kullandı.

“Biden’ın bilişsel engelli olduğu şüphesiz” yorumunda bulunan uzman isim, Biden’ın kamuoyunda yönünü kaybetmiş ve donmuş gibi göründüğü zamanların da bu hastalık yüzünden olabileceği görüşüne yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL