Gündem Manşet

Cumartesi gökten boşalacak: Sakın bunları yapmayın!

Sıcak havalardan bunalanların tam yüzü gülecekti ki, meteoroloji uzmanı yeni bir hava olayını duyurdu. Bu kez Afrika’dan geliyor. Cumartesi giriş yapacak, İstanbul, Ankara, İzmir ve çevresini esir alacak… Cumartesi gökten..

Cumartesi gökten boşalacak: Sakın bunları yapmayın!

Sıcak havalardan bunalanların tam yüzü gülecekti ki, meteoroloji uzmanı yeni bir hava olayını duyurdu. Bu kez Afrika’dan geliyor. Cumartesi giriş yapacak, İstanbul, Ankara, İzmir ve çevresini esir alacak…

Cumartesi gökten boşalacak: Sakın bunları yapmayın!

Son günlerde Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte, büyük şehirlerde soğuk havanın etkisi iyiden iyiye hissedilmeye başlandı.

Ancak, meteorolojik kaynaklardan gelen flaş bir uyarıyla durum değişti.

Özellikle Cumartesi günü plan yapanların hayalleri suya düşecek. Meteoroloji uzmanları, yeni bir hava olayına dikkat çekti.

Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa ve çevresini etkileyecek olan bu hava olayı sırasında, yapılmaması gerekenleri sıraladı.

CUMARTESİ SERT BİR GİRİŞ YAPACAK

Meteoroloji kaynağı Hava Forum, Cumartesi günü İstanbul, İzmir, Ankara ve çevre illerde çamur yağmuru geleceğini duyurdu. Dikkat edilmesi gerekenleri şu sözlerle sıraladı:

“Cumartesi günü İstanbul, Ankara, İzmir ve çevre illerde aralıklarla Afrika katkılı çamur yağmuru bekleniyor. Araba yıkamayın, cam silmeyin. Dalından meyve/sebze koparıp yiyecekseniz mutlaka yıkayıp öyle yiyin…”

 

KAYNAK: Haber Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL