Manşet Siyaset

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sıraları belli oldu

Cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs’taki ikinci tur oylamasına yönelik adayların propaganda konuşmalarının sırası kura sonucu belirlendi. 24 Mayıs’ta ilk propaganda konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs’ta ise ilk propaganda konuşmasını Kılıçdaroğlu yapacak..

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sıraları belli oldu

Cumhurbaşkanı seçiminin 28 Mayıs’taki ikinci tur oylamasına yönelik adayların propaganda konuşmalarının sırası kura sonucu belirlendi. 24 Mayıs’ta ilk propaganda konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs’ta ise ilk propaganda konuşmasını Kılıçdaroğlu yapacak

Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşma sıraları belli oldu

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) Başkanlığında, cumhurbaşkanı adaylarının radyo ve televizyonda gerçekleştirecekleri 10’ar dakikalık propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için kura çekildi.

Buna göre, 24 Mayıs Çarşamba saat 21.00-21.10 arasında Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, 21.11-21.21 arasında ise Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu propaganda konuşmasını yapacak.

Propaganda konuşmalarının ikinci günü olan 27 Mayıs Cumartesi ise 17.39-17.49 arasında Kılıçdaroğlu, 17.50-18.00 arasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşacak.

Televizyonda yayınlanacak propaganda konuşmalarında, Türk bayrağı ve konuşmayı yapan kişi dışında hiçbir görüntüye yer verilmeyecek. Konuşmacılar, ceket giymek ve kravat takmak zorunda olacak.

 

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL