Dünya Manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerilimi artırıcı adımlardan uzak durulması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerilimi artırıcı adımlardan uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, görüşmede, İsrail-Filistin arasındaki çatışmalı süreç, bölgede artan gerilim ve çözüm için atılması gereken adımlar ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, çatışmaların bir an önce sona ermesinin bölge ve dünya barışı adına önemli olduğunu, Gazze’ye insani yardımların ulaştırılması için Türkiye’nin yoğun çaba sarf ettiğini, gerilimi artırıcı adımlardan uzak durulması gerektiğini ve İsrail-Filistin meselesinde karşılıklı atılacak müspet adımların kalıcı çözümü beraberinde getirebileceğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL