Ekonomi Manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı: Yeniden tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akbelen Elektrik Santrali’ne ilişkin, “Kampanyaları ağaç sevgisi ile izah edemeyeceğimiz açıktır. Çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz.” dedi. Enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, “Yükselen..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı: Yeniden tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akbelen Elektrik Santrali’ne ilişkin, “Kampanyaları ağaç sevgisi ile izah edemeyeceğimiz açıktır. Çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz.” dedi. Enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, “Yükselen enflasyonu Allah’ın izniyle, yeniden tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz” ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, “Fındık alım fiyatı Giresun için 84 TL, Revant için 82,50 TL olarak belirlendi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı: Yeniden tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 15.10’da başlayan Kabine toplantısı 3 saat 20 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde;

KOCAELİ’DEKİ PATLAMA

“Öncelikle Kocaeli’deki patlamada yaralana vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Ülkemizin önündeki tarihi fırsat penceresini değerlendirmekte kararlıyız. Türkiye, asırlar sonra küresel sistemin en üst ligine yükselme imkanı elde etmiştir.” dedi.

“SON 21 YILDA TÜRKİYE TOPLAM 6 MİLYAR 572 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURARAK BİR REKORA İMZA ATMIŞTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 21 yılda Türkiye toplam 6 milyar 572 milyon fidanı toprakla buluşturarak, bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmıştır.” ifadesini kullandı.

“FİTNE YELKENLERİNİ ŞİŞİRMEK İSTEYENLER YİNE HÜSRANA UĞRAYACAKLARDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçici veya dönemsel sıkıntıların yol açtığı parçalı bulutlu havalara güvenerek fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler yine hüsrana uğrayacaklardır.” şeklinde konuştu.

“ÜLKE GENELİNDE 6,5 MİLYON KONUTU DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

“Ülke genelinde 6,5 milyon konutu dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bunun 1,5 milyonunu İstanbul’da ve en kısa sürede yapmamız ertelenemez mecburiyet halini almıştır.” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Ağustos’a kadar çadırlarda ve tesislerde kalan afetzedelerimizin tamamını konteynerlere taşımış olacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem bölgesinin yeniden imarını hızlandıracak Yerinde Dönüşüm Projemize kısa sürede yapılan başvuru 160 bini aşmıştır.” şeklinde konuştu

“ENFLASYONU YENİDEN TEK HANELİ RAKAMLARA YİNE BİZ İNDİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İç ve dış pek çok arızi meselenin üst üste gelmesiyle yükselen enflasyonu Allah’ın izniyle, yeniden tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz.” dedi.

BAŞÖRTÜSÜ VE AİLENİN KORUNMASI DÜZENLEMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclisimizin açılmasıyla birlikte başta başörtüsü ve ailenin korunması düzenlemesi olmak üzere milletimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.” şeklinde konuştu.

ANAYASA ÇALIŞMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk demokrasisini darbe anayasasından kurtararak, sivil ve özgürlükçü bir anayasa ile buluşturmak istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL