Dünya

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! 267 Ukraynalı asker böyle teslim oldu

267 Ukraynalı deniz piyadesi, aynı anda Rus birliklerine teslim oldu. O anlara ilişkin video geniş yankı uyandırdı. Dünya bu görüntüleri konuşuyor! 267 Ukraynalı asker böyle teslim oldu Rusya ile Ukrayna..

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! 267 Ukraynalı asker böyle teslim oldu

267 Ukraynalı deniz piyadesi, aynı anda Rus birliklerine teslim oldu. O anlara ilişkin video geniş yankı uyandırdı.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! 267 Ukraynalı asker böyle teslim oldu

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta 41 gün geride kaldı. Müzakere masalarından somut bir sonucun elde edilemesi sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle Rusya ordusu saldırılarının şiddetini artırırken, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski özellikle Mariupol civarında büyük kayıplar verdiklerini duyurdu.

Zelenski’nin açıklamalarının ardından bölgeden gelen bir görüntü ise dünya basınının gündemine bomba gibi düştü. Ukraynalı 267 deniz piyadesinin aynı anda Rus birliklerine teslim olduğu anlara ilişkin video büyük ses getirirken, olay Rusya – Ukrayna Savaşı’ndaki en büyük toplu teslim olma olayı olarak tarihe geçti.

Ukrayna’nın Mariupol kentindeki duruma değinen Zelenski, bu şehrin kurtarılması ile ilgili bazı senaryolar üzerinde durduklarını dile getirmişti. Zelenkiy, “Mariupol’da durum en zor olanlardan biridir. Tüm senaryoları söyleyemem. Askerlerimizin desteklenmesi ile ilgiliyiz. Onlar için zor anlar. Türkiye’nin bu özel misyonda arabuluculuğu söz konusudur. Önümüzdeki günlerde belki de önümüzdeki saatlerde bu zor soruya bir cevap verebileceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL