Dünya Manşet

Elon Musk davasını zora sokacak: Twitter’dan 7 milyon dolarlık sus payı

Twitter’ın Musk anlaşmasını zora sokabilecek isimlerden Pieter Zatko’yla anlaştığı ortaya çıktı. Şirket ocak ayında işten çıkartılan Zatko’ya kayıpları nedeniyle 7 milyon dolar ödeyecek. Eski güvenlik şefi Zatko, Musk’ın davasında tanık..

Elon Musk davasını zora sokacak: Twitter’dan 7 milyon dolarlık sus payı

Twitter’ın Musk anlaşmasını zora sokabilecek isimlerden Pieter Zatko’yla anlaştığı ortaya çıktı. Şirket ocak ayında işten çıkartılan Zatko’ya kayıpları nedeniyle 7 milyon dolar ödeyecek. Eski güvenlik şefi Zatko, Musk’ın davasında tanık olarak dinlenecek. Ayrıca Apple, iPhone 14 uydu bağlantısı için Elon Musk ile görüşüyor! İşte detaylar… 

Elon Musk davasını zora sokacak: Twitter’dan 7 milyon dolarlık sus payı

Mikroblogging sitesi Twitter, Elon Musk’la davasını zora sokacak bir sızıntıyı tıkadı.

Şirket, ocak ayında kovduğu eski güvenlik şefi Pieter Zatko’ya bir servet ödedi. Basına yansıyan bilgilere göre Zatko’yla yapılan anlaşmada 7 milyon dolar tazminat verilecek.

Pieter Zatko, denetleyici kurumlara şikayet mektubu göndermişti.

ntv’nin aktardığı habere göre: Milyarder girişimci Elon Musk, bot hesapların fazlalılığı gerekçesiyle Twitter’ı almaktan vazgeçtiğini duyurmuştu. Twitter yönetim kurulu ise 44 milyar dolarlık bu anlaşmanın gerçekleştirilmesi için mahkeme yolunu tutmuştu.

Eski güvenlik şefi Pieter Zatko’nun iddiaları Musk cephesinde artı olarak yazılmıştı.

Ancak imzalanan tazminat anlaşmasına göre Pieter Zatko, Twitter’daki çalıştığı süreye ilişkin konuşma yapamayacak. Zatko sadece mahkeme onu çağırırsa Twitter hakkında konuşabilecek.

Pieter Zatko, salı günü kongre önünde şahitlik yapacak. Twitter yönetim kurulunun aynı gün Musk’a satışı onaylaması bekleniyor.

Apple, iPhone 14 uydu bağlantısı için Elon Musk ile görüşüyor

iPhone 14 serisinde sunulan acil durum uydu bağlantısı için Globalstar firması ile anlaşan Apple, diğer yandan Elon Musk ile de temas halinde.

iPhone 14 modelleri, Apple’ın birkaç gün önce düzenlediği etkinlikte resmi olarak tanıtıldı ve yeni modeller, önümüzdeki günlerde satışa çıkacak.

Daha önce sizlerle paylaştığımız gibi Apple; iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 yeni modelle müşterilerinin karşısına çıktı.

iPhone 14’te uydu bağlantısı dönemi

Apple’ın uzun süredir kapalı kapılar ardında geliştirdiği uydu üzerinden iletişim teknolojisi, iPhone 14 modellerinde karşımıza çıktı.

Uydu bağlantısı, telefonların çekmediği yerlerde, Dünya’nın yörüngesinde yer alan iletişim uydularını kullanarak, hücresel bağlantı olmadan kesintisiz iletişim kurulmasına imkan tanıyor.

Yeni modeller, yalnızca acil durumlarda kullanılabilecek bir uydu iletişim altyapısına sahip oldu.

Söz konusu uydu özelliği, şimdilik yalnızca ABD ve Kanada’da kullanılabilecek ve 2 yıl boyunca ücretsiz olacak.

Apple, Elon Musk ile görüşüyor

iPhone 14 serisinde sunulan acil durum uydu bağlantısı için Globalstar firması ile anlaşan Apple, diğer yandan Elon Musk’ın Starlink uydularını da kullanmak istiyor.

Konuyla ilgili bir paylaşım yapan Elon Musk, “Apple ile Starlink bağlantısı hakkında bazı umut verici görüşmeler yaptık. iPhone ekibi kesinlikle iyi bir iş çıkardı.” ifadelerini kullandı.

Görüşmelerin olumlu sonuç vermesi halinde, gelecekte iPhone’lar Starlink uydularından da faydalanabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL