Ekonomi Manşet

Emekliye zam yapılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Körfez ülkelerini ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a emeklilere uygulanan yüzde 25 zam soruldu. Zammın yetersiz bulunmasına ilişkin yeni bir zam olup olmayacağını değerlendiren Erdoğan, “Emekliler noktasında da yıl..

Emekliye zam yapılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Körfez ülkelerini ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a emeklilere uygulanan yüzde 25 zam soruldu. Zammın yetersiz bulunmasına ilişkin yeni bir zam olup olmayacağını değerlendiren Erdoğan, “Emekliler noktasında da yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu” dedi.

Emekliye zam yapılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ziyaretlerini tamamladı. 17-19 Temmuz tarihleri arasında Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne giderek ikili temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli anlaşmalara imza attı.

Son olarak KKTC’ye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye dönüşü, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN YÜZDE 25 ZAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 13 Temmuz’da TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen yüzde 25 zam soruldu. Zammın yetersiz bulunmasına ilişkin yeni bir zam olup olmayacağını değerlendiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“YIL SONUNDA YENİ BİR DEĞERLENDİRME” MESAJI

“Emekliler noktasında da yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu.

Memura, işçiye ve emekliye bütçe şartlarını zorlayarak yapabileceğimiz en iyi zammı yaptık. Kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğimize dair söz verdik ve şu ana kadar da ezdirmedik.

“ENFLASYONUN ÜZERİNDE ARTIŞLAR YAPILDI”

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize enflasyon zammına ilave refah payı verilerek zam oranını yüzde 25’e yükselttik. Memur emeklilerine de aynı şekilde yüzde 25 oranında zam yapıldı. Enflasyonun üzerinde artışlar yapıldı.

“BAZI FIRSATÇI, VATANDAŞIN CEBİNE ELİNİ UZATIYOR”

Biz memurumuza, çalışanımıza, emeklimize bu zamları yaparken, bazı fırsatçı, açgözlüler de adeta vatandaşın cebine elini uzatıyor. Bu fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Ticaret Bakanlığımız, denetimlerini sıklaştırdı, cezai işlemleri artırıyoruz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL