Manşet Spor

Emre Belözoğlu teknik direktörlükten men edildi

Başakşehir’de teknik direktörlük yapan Emre Belözoğlu’na UEFA’dan ceza geldi. UEFA, Belözoğlu’nu ‘teknik direktörlük’ faaliyetlerini gerçekleştirmekten men etti.  Emre Belözoğlu teknik direktörlükten men edildi UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Başakşehir’in..

Emre Belözoğlu teknik direktörlükten men edildi

Başakşehir’de teknik direktörlük yapan Emre Belözoğlu’na UEFA’dan ceza geldi. UEFA, Belözoğlu’nu ‘teknik direktörlük’ faaliyetlerini gerçekleştirmekten men etti. 

Emre Belözoğlu teknik direktörlükten men edildi

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Başakşehir’in UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Eleme Turu ilk maçı olan İstanbul’daki Maccabi Netanya karşılaşması ile ilgili ‘gölge antrenörlük’ durumu hakkında alındığı vurgulanan karar uyarınca Emre Belözoğlu’nun UEFA müsabakalarında herhangi bir ‘teknik direktörlük’ faaliyeti gerçekleştirmekten men edildiğini duyurdu. Emre Belözoğlu hakkındaki bu kararın kendisinin ilgili yönetmeliklerde öngörülen kriterleri yerine getirene kadar geçerli olacağı ifade edildi. Öte yandan Belözoğlu’na genel davranış ilkelerinin ihlali nedeniyle uyarı cezası da verildi.

Başakşehir de ceza aldı

Başakşehir Kulübü’ne aynı gerekçeden dolayı 10 bin euro para cezası kesildi. Ayrıca Başakşehir’e Netanya ile deplasmandaki karşılaşmanın geç başlamasındaki sorumluluğundan dolayı da 10 bin euro para cezası verildi. Antrenör Erdinç Sözer’in de bu sebepten dolayı uyarıldığı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL