Manşet Siyaset

Erdoğan’dan CHP’ye yapay zeka tepkisi: “Allah akıl fikir versin”

CHP’nin adaylarını yapay zeka ile kararlaştırmasına tepki gösteren Erdoğan, “Yapay zeka kimi seçerse bu acemiler de milletin karşısına ‘işte adayımız’ diye onu çıkarıyorlar. Şimdi bir de ‘adaylarımıza oy vereceksiniz’ dayatmasını..

Erdoğan’dan CHP’ye yapay zeka tepkisi: “Allah akıl fikir versin”

CHP’nin adaylarını yapay zeka ile kararlaştırmasına tepki gösteren Erdoğan, “Yapay zeka kimi seçerse bu acemiler de milletin karşısına ‘işte adayımız’ diye onu çıkarıyorlar. Şimdi bir de ‘adaylarımıza oy vereceksiniz’ dayatmasını yapıyor. Allah bunlara akıl fikir, CHP’li kardeşlerimize de sabır versin.” dedi.

Erdoğan’dan CHP’ye yapay zeka tepkisi: “Allah akıl fikir versin”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da Zafer Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Burası yaratana bir can borcum var diyerek milletimizin bekası için borcunu ödemiş bir şehir. Afyonkarahisar için ne söylesek eksik kalır. Genel seçimlerde yüzde 64 gibi bir oyla bize destek olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum. Güçlü desteğini hep yanımızda hissettik. Önümüze çıkarılan engelleri sizlerle aştık. Demokrasimizi vesayetçilere karşı birlikte koruduk. Emperyalistlerin oyunlarını sizlerle bozduk.

“31 MART’TA YİNE KRİTİK TERCİHLERDE BULUNACAĞIZ”

Terör örgütlerinin başını sizlerle birlikte ezdik. Türkiye Yüzyılı’nın temellerini sizlerle attık. Önümüzde 31 Mart seçimleri var. Yine çok kritik tercihlerde bulunacağız. Afyon yine tercihin Cumhur İttifakı’ndan yana kullanacak. 38 gün sonra bir kez daha sandık başına gideceğiz. Hazır mıyız? Geçtiğimiz 21 yılda kalkınma adımları ile ilk asrın eksikliklerini önemli ölçüde telafi ettik. Yeni asır ülkemizi zirveye çıkarmanın asrı olacaktır.

CHP’YE YAPAY ZEKA TEPKİSİ

Muhalefetin ne bizim gibi tecrübesi ne örnek gösterebilecekleri eserleri ne vizyonları var. Parti içi iktidar kavgaları dışında hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Türkiye’nin sorunlarına çare olacak, şehirlerimizin sıkıntılarını giderecek tek bir önerileri dahi yok. Belediye başkan adaylarını vatandaşa değil, yapay zekaya soruyorlar. Yapay zeka kimi seçerse bu acemiler de milletin karşısına ‘işte adayımız’ diye onu çıkarıyorlar. Şimdi bir de ‘adaylarımıza oy vereceksiniz’ dayatmasını yapıyor. Allah bunlara akıl fikir, CHP’li kardeşlerimize de sabır versin.

“MİLLETİN TOKADINI YEMEKTEN KURTULAMAYACAKLAR”

14-28 Mayıs seçimlerinde milletin mesajını okumayanlar, 31 Mart’ta milletin tokadını yemekten kurtulamayacaklar. Gerçekleri gizleyebileceklerini sananlar, milletin ferasetinin ne demek olduğunu bir kez daha görecekler. Bizde kelime hokkabazlıklarının arkasına saklanmaya çalışılan hakikatleri millete anlatmaktan geri durmayacağız. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak, rakiplerimizin içler acısı haline bakıp asla rehavete kapılmıyoruz.

Bu tablo bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Onların da sesine kulak vermeye, beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Başkan adaylarımızı tespit ederken de böyle hareket ettik. Adaylarımızın kuşatıcı, kucaklayıcı, vizyoner olmasına dikkat ettik. Vatandaşlarımız adayları değerlendirirken şehrine, kendi hayatına ne gibi bir katkısı olacağının hesabını yapar.

“KAYBEDECEK TEK BİR GÜNÜMÜZ BİLE YOK”

Milletimizin karşısına çıkan adaylardan bazıları öyle ölçüsüz vaatlerde kendisini göstermeye çalışıyor ki insan şaşıp kalıyor. Belediyelerde de şehrine yıllar kaybettiren başkanlar oldu. İhtiyaçlar, imkanlar bellidir, hepsini bir araya getirir hizmet planlamasını yaparsınız. Her konuda atıp tutanları kendi haline bırakın. Belediyecilik hesap kitap işidir. Siz sandıktan şehrinize aşkla hizmete edecek adayları çıkarmaya bakın. Ülkemizin de şehirlerimizin de kaybedecek tek bir günü bile yok. Partimizi kurduğumuzda hangi heyecanla yola çıktıysak bugün de aynı heyecanlayız.

“KAAN AYNI F-16 GİBİ”

Bugün Türk savunma sanayiinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Milli Muharip uçağımız KAAN bugün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Daha neler gelecek neler. Kızılelma F-16’nın taşıdığı bombayı taşıyor. Daha yapacağız. KAAN aynı F-16 gibi. Böylece Türkiye 5’inci nesil uçağımızda kritik bir aşamayı daha geride bıraktık. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun diyorum. Savunma sanayiinde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz.

Bu özgüven fukaralarına. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun. Diğer testlerini tamamlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz. Daha neler gelecek neler.”

 

EDİTÖR: Haber Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL