Gündem Manşet

Erdoğan’dan EFES-2024 Tatbikatı’nda net mesaj: Teröristan kurulmasına izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2024 Tatbikatı’nda terör örgütlerine yönelik dikkat çeken mesajlar verdi. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir”..

Erdoğan’dan EFES-2024 Tatbikatı’nda net mesaj: Teröristan kurulmasına izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2024 Tatbikatı’nda terör örgütlerine yönelik dikkat çeken mesajlar verdi. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir” açıklamasında bulunan Erdoğan, harekete geçmekten çekinmeyeceklerinin de altını çizdi.

Erdoğan’dan EFES-2024 Tatbikatı’nda net mesaj: Teröristan kurulmasına izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-2024 Tatbikatı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Efes-2024 tatbikatında hiçbir ülke hedef alınmıyor. Tatbikatımız, barışı destekleme harekatına dayalı jenerik bir senaryoyla icra ediliyor.  (Efes-2024) Envantere yeni giren yerli ve milli sistemleri tatbikatta kullanma fırsatı buluyoruz. 33 farklı silah, araç ve sistemin ilk denemesini yapacağız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin çıkarlarına saygı duyan, bizimle işbirliğini geliştirmek isteyen herkesle diyaloğa, temasa, bağlarımızı kuvvetlendirmeye hazırız.” dedi.

Erdoğan, “Hiçbir ülkeye karşı husumet ve ön yargı beslemiyoruz. Kimsenin toprağında ve egemenlik haklarında gözümüz yok.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Savunma sanayi) Geçen yıl 185 ülkeye 230 çeşit ürün ihraç ederek 5,5 milyar dolar ihracata ulaştık, 10 milyar 240 milyon dolarlık yeni sözleşme imzaladık.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son dönemde dostlarımızın sayısını çoğaltmak amacıyla pek çok önemli adım attık. İnşallah yeni açılımlarla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“Terör örgütünün, halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(DEAŞ) Bu örgüt üzerinden ne yapılmak istendiğini, bölgemizde nasıl bir oyun oynandığını çok iyi biliyoruz. Biz bu hokkabazlıklara kanmayız, prim vermeyiz.” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Söz konusu ülkemizin toprak bütünlüğü ve milletimizin güvenliği olunca kimseyi dinlemeyiz, hiçbir tehdide boyun eğmeyiz. (Terörle mücadele) Oldubittiler karşısında daha evvel ne yapılması gerekiyorsa yaptık, aynı durumla karşılaşmamız halinde harekete geçmekten çekinmeyiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(İsrail’in Refah saldırısı) Mülteci kampına düzenlenen hava saldırısı insanlığın bittiği noktaydı. Böyle bir vahşeti haklı gösterebilecek gerekçe olamaz.” diye konuştu.

Erdoğan, “(Gazze’de) 36 bin insanı öldürmek, 80 binden fazla masumu yaralamak, gıda sırası bekleyen sivillerin üzerine bomba yağdırmak savaş değil, soykırımdır.” dedi.

 

KAYNAK: Anadolu Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL