Gündem Manşet

Eski sevgilisi tarafından öldürülen Serap ile ilgili kahreden detay

Ankara’nın eski sevgilisi Selahattin Özdemir (42) tarafından öldürülen Serap Doğan’ın (45) olaydan önce uzaklaştırma kararı aldırdığı ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) butonuna basarak yardım istediği ortaya çıktı. Ancak Serap Doğan’ın,..

Eski sevgilisi tarafından öldürülen Serap ile ilgili kahreden detay

Ankara’nın eski sevgilisi Selahattin Özdemir (42) tarafından öldürülen Serap Doğan’ın (45) olaydan önce uzaklaştırma kararı aldırdığı ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) butonuna basarak yardım istediği ortaya çıktı. Ancak Serap Doğan’ın, gelen polis ekibini yanlışlıkla butona bastığını söyleyip, gönderdiği iddia edildi.

Eski sevgilisi tarafından öldürülen Serap ile ilgili kahreden detay

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda Selahattin Özdemir, Serap Doğan ile konuşmak için Çankaya ilçesi Akpınar Mahallesi’nde ablası ile oturduğu eve gitti. Özdemir, çıkan tartışmanın ardından Serap Doğan’ı tabanca ile vurup, aynı silahı başına dayayarak ateşledi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Doğan ve Özdemir’in hayatını kaybettiği belirlendi. Evde yapılan incelemeden sonra Doğan ve Özdemir’in cesetleri, Ankara Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Serap Doğan’ın, bir süre önce ayrıldığı Selahattin Özdemir hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı, dün de olaydan önce KADES uygulamasına basarak yardım istediği ortaya çıktı. Ancak Doğan’ın, kapıya gelen polis ekibine yanlışlıkla butona bastığını söylediği iddia edildi. Buna rağmen kontrol için bir süre sonra polisin tekrar eve gittiği ve kapıyı açan olmayınca içeriye girdiğinde Doğan ve Özdemir’in cansız bedenleriyle karşılaştığı belirtildi.

‘YANLIŞLIKLA BASTIĞINI SÖYLEMİŞ’

Serap Doğan’ın komşusu Aliye Adatepe, “KADES’e basıldığı için polis gelmiş. Önce geldiklerinde kapıyı açmamışlar, KADES’e yanlışlıkla bastıklarını söylemişler. Ondan sonra polis tekrar geldi. Polis dün bütün gün buradaydı, çok fazla emek harcadı. Fakat en üst kata çıkarmış; en uç noktaya çıkardığı için silah sesi duymadık. Gece 03.00’te girdiği söyleniyor; ama ben ayaktaydım hiç ses duymadım. Dün 17.00 gibi kapıyı özel harekat açtı; ama saatlerce uğraştılar, içeriden ses alamadılar, kapı açıldığında ikisi de vefat etmişti. Aslında burada ablası oturuyordu. Ablası uzaklaştırma kararı aldırdığını söyledi. Belli ki daha önceden bir problemleri vardı. Ablası ‘seni kurtaramadım’ diye ağlıyordu. Polisler, ‘Bir haber alalım sizden iyi misiniz’ diye seslendi. Ve ısrarla, ‘Serap iyi mi? Serap ses versin’ dediler. Çok üzücüydü” diye konuştu.

‘EVE BALKONDAN GİZLİCE GİRMİŞ’

Cenazeye katılan Vergi Müfettişleri Derneği Genel Başkanı Fatih Mustafa Olcay, Serap Doğan’ın, geçen yıl gittiği bir görev nedeniyle Selahattin Özdemir ile tanıştığını söyleyerek, “Bu takıntılı şahıs, arkadaşımızın peşini bir türlü bırakmadı. Ailesini ve kendisini öldürme tehditlerinde bulunmuş ve Serap Hanımı sürekli takip etmiştir. Bununla da kalmayıp para da istemiş. Öldürülen arkadaşımızın bu konuda şikayeti de vardı. Üstadımızı korumaya gayret gösterdik. Koruma kararı son günlerde uygulanabildi. Oysa ki 4 aydır koruma kararı talebi vardı. Bu korumanın bu kadar gecikmesini acı verici olarak değerlendiriyorum. Üstadımızın, kendisini öldüren şahısla herhangi bir sevgililik durumu yoktur. Saldırgan eve balkondan gizlice girip, 3 saat boyunca kadını rehin almış. Bunun neresi sevgililik” dedi.

TAKINTI HALİNE GETİRMİŞ

Vergi Müfettişleri Derneği, Serap Doğan’ın öldürülmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Serap Doğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı Ankara Vergi Kaçakçılığı-1 Denetim Daire Başkanlığında vergi başmüfettişi olarak görev yaptığı belirtilerek, “Serap Doğan’ı acımasızca katleden şahıs, sürekli olarak Serap Doğan’ı rahatsız eden, onu takıntı haline getirmiş birisi olup, aleyhinde uzaklaştırma kararı olmasına rağmen olay günü Serap Doğan’ın evine baskına gelmiş, ablasını rehin almış ve sonradan da Serap Doğan’ı acımasızca katletmiştir. Serap Doğan kendisine takıntılı bir sapık tarafından yaşatılan bu vahşetin kurbanı olmuştur. Ülkemizde kadın cinayetleri maalesef kanayan yaramızdır. Olayla ilgili herhangi bir ihmalin olup olmadığı noktasında Vergi Müfettişleri Derneği olarak sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz” denildi.

Vergi Müfettişleri Derneği Genel Merkezi’nde Serap Doğan için taziye masası oluşturuldu.

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Öte yandan Serap Doğan için Ahmet Efendi Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Serap Doğan’ın ailesi, yakınları, iş arkadaşları, Vergi Müfettişleri Derneği Genel Başkanı Fatih Mustafa Olcay katıldı. Törende Serap Doğan’ın fotoğrafı, tabutunun üzerine konuldu. Cenazede Serap Doğan’ın yakınları gözyaşı döktü. Doğan’ın cenazesi, ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

KAYNAK: DHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL