Gündem

Evlat nöbeti Ramazan ayında da sürüyor

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 953. gününde sürüyor. Evlat nöbeti Ramazan ayında da sürüyor Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası..

Evlat nöbeti Ramazan ayında da sürüyor

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 953. gününde sürüyor.

Evlat nöbeti Ramazan ayında da sürüyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, evlatlarına kavuşmak için kararlı bekleyişine devam ediyor.

Annelerden Necibe Çifçi, eylemi kararlılıkla sürdürdüklerini belirterek, bir evladının terör örgütü PKK tarafından katledildiğini, bir çocuğunun da dağa kaçırıldığını söyledi.

“Sadece evladımı istiyorum”

Ramazanda bile eylemden vazgeçmediklerini belirten Çifçi, “Evlatlarımız için mücadeleye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Sadece evladımı istiyorum.” diye konuştu.

Çifçi, evladına güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Kızı Zübeyde için oturma eylemi yapan anne Esmer Koç da evladının 9 yıl önce PKK’lılar tarafından kaçırıldığını ve o günden bu yana ondan haber alamadığını anlattı.

Evladının kaçırıldığında ayağından ameliyatlı olduğunu belirten Koç, “Evladım için buradayım. Kızım soframızda hep eksik. Bin yıl da geçse bu mücadeleyi bırakmayacağım. Çünkü ben canımı, ciğerimi, evladımı istiyorum. Versin evlatlarımızı.” dedi.

 

Kaynak Link – AA – ANADOLU AJANSI

Önemli Bilgilendirme:

Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur. Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendinde saklı tutar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL