Ekonomi

Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı

Fiyat İstikrarı Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin başkanlığında 4’üncü kez toplandı. Toplantıda enflasyon verileri, fiyat artışlarına karşı önlemler ve gıda arz güvenliği konuları ele alınacak. Fiyat İstikrarı Komitesi..

Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı

Fiyat İstikrarı Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin başkanlığında 4’üncü kez toplandı. Toplantıda enflasyon verileri, fiyat artışlarına karşı önlemler ve gıda arz güvenliği konuları ele alınacak.

Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Emek Yerleşkesi’ndeki toplantıda, mart ayı enflasyon verileri, ekonomik temellerle bağdaşmayan fiyat artışlarına karşı önlemler, enflasyon ile mücadele çalışmaları ve gıda arz güvenliği konuları ele alınacak.

Bakanlığın koordinasyonunda her ay düzenlenen toplantı, Bakan Nebati’nin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun katılımıyla basına kapalı gerçekleştiriliyor.

 

Kaynak Link – AA – ANADOLU AJANSI

Önemli Bilgilendirme:

Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur. Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendinde saklı tutar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL