Manşet Spor

Forma, transfer, Aziz Yıldırım… Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan çarpıcı açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Bundan sonraki karşılaşmalara yıldızsız logoyla çıkacaklarını belirten Koç, Geçtiğimiz ay “Hiç kimse aday değilse ben adayım”..

Forma, transfer, Aziz Yıldırım… Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan çarpıcı açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Bundan sonraki karşılaşmalara yıldızsız logoyla çıkacaklarını belirten Koç, Geçtiğimiz ay “Hiç kimse aday değilse ben adayım” ifadeleriyle açıklamalar yapan Aziz Yıldırım’a sert yanıt verdi. Koç, ayrıca 2-3 nokta transfer yapacaklarını söyledi.

Forma, transfer, Aziz Yıldırım… Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan çarpıcı açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuştu.

Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

2-3 NOKTA TRANSFER

“Bu sene şu ana kadar iyi bir transfer planlaması yaptık. 2-3 tane daha nokta atışımız var, onları da inşallah önümüzdeki haftalarda halledeceğiz.”

Bir transfer yaptık, bana mesaj yağıyor. ‘Ayağınıza taş değmesin’ diye. Mesajlarında yukarı çıkıyorum aynı kişi ‘Allah belanızı versin’ yazmış. Bu durum camiamızın damarlarına işlemiş. Başkanlığım bittikten sonra daha net açıklayacağım. Bindiğimiz dalı kesiyoruz.

“HOCAMIZA, TAKIMA SAHİP ÇIKMAK DURUMUNDAYIZ”

Hocamıza, takıma sahip çıkmak durumundayız. Fenerbahçe’nin en büyük rakibi, Fenerbahçe camiasının kendisi. En ufak bir olayı, en büyük reaksiyonla yaşar olduk. Bu olumlu ve olumsuz böyle.

Türk futbolunda 2000’li yıllarda hegemonya kuranlarla onların anladığı dilden her türlü mücadele edeceğiz. Neden panik içindeler? Çünkü o dönemde bir şampiyonlukları var.”

Tüm güçleri, lobi ve uzantılarıyla bu konunun karşısında duruyorlar. Olağanüstü yalanlarla lobi yapmaya başladılar. Geçmişte başvurumuz reddedilmiş. Külliyen yalan. Kamuoyu ve TFF’yi etkilemeye çalışıyorlar. O kulübün başkanı, bu kadar bilgisiz olamaz. Mümkün değil. Birileri yanlış bilgilendiriyor herhalde.

YILDIZSIZ FORMA KARARI

5 yıldızlı armamızın olduğu formalarla maça çıkacağımızı ifade etmiştik. Bu karar almamızın sebebi; TFF’ye yaptığımız başvurunun üzerinden uzun bir sürenin geçmesiydi. Kupa seramonisine 5 yıldızlı formayla çıktı, Zimbru maçına 5 yıldızlı formayla çıktık. TFF tarafından komisyon kurulmamış olsaydı sonuna kadar 5 yıldızlı formayla devam edecektik. Bunun puan silme cezasından küme düşmeye kadar cezası var. Geldiğimiz noktada TFF’nin yaklaşımını son derece doğru buluyoruz. Bundan sonraki maçlarımızda yıldızsız formamızla oynayacağız.

AZİZ YILDIRIM’A SERT TEPKİ

Aziz Yıldırım, yine kendine has üslubu ve yalan ve tehditlerle kritik zamanda ortaya çıktı. Camia gücüne, bu sezon her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Öyle bir kültürde yaşıyoruz ki, bu yalanlara ve tehditlere cevap vermediğinizde üstünüze yapışıyor. Sayın Yıldırım, etrafındaki yancıları ile hayal dünyasında yaşıyor. Bütün aklı selim Fenerbahçeliler, sizin gerçek derdinizin Fenerbahçe’nin iyiliği olmadığını biliyor.

Kamuoyu önünde karşıma çıkma cesaretiniz varsa, her söylediğinize cevap veririm. O güne kadar Aziz Yıldırım konusu kapanmıştır. Sayın Başkan, hayatımda karşılaştığım en cesur görünümlü ama hiç de cesur olmayan bir lidersiniz. Biraz iyi niyetli olsaydınız, Fenerbahçe’ye yapacağınızı eleştirilerinizi dışarıda değil, kongre üyeleri önünde yapardınız.

Oyuncu sattık diye seviniyoruz ya, Bankalar Birliği’ne gidecek hepsi. Gelirlerin çoğu oraya gidecek. Bize kalan parayla kulübü nasıl çevireceğimizi bilmiyoruz. Eğitim faaliyetine bu yüzden devam edemiyoruz. Bu işten hep zarar ettik, çünkü bu bizim işimiz değil.

Aziz Yıldırım bu konuyu da kullandı, ’50 milyon dolar vereyim’ falan dedi. heyecanlandık, 50 milyon dolar bize müthiş oksijen olurdu. Başkanın eğitime ne kadar önem verdiğini biliyorum. Eğitim aşkı kabardı başkanın. Allah razı olsun. Fırsatçı yaklaşım ama Fenerbahçe’ye fayda sağlıyorsa, kabulüz.

Bize mektup yazdı, kolej binasının yeniden yapabileceğini söyledi. Mithat Yenigün’ü yolladı. Zaten o postacı. 50 milyon dolar değil, 3 milyon dolar ayırmış. Başkanımızdan, Allah razı olsun. Bunu ciddi söylüyorum. Ana binayı yıkacaklar ve yapacaklar. Konferans ve spor salonunu bizim yapmamızı istediler. Görüşmeler olumlu gidiyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL