Gündem Manşet

Gaziantep Valiliği’nden ‘Savaş başlasın’ videosu hakkında açıklama

Gaziantep Valiliği, sosyal medyada bir yabancı uyruklunun “Savaş başlasın” şeklinde ifadeler kullandığı görüntünün 2021 yılında çekildiğini ve bu kişinin o tarihte sınır dışı edildiğini açıkladı. Gaziantep Valiliği’nden ‘Savaş başlasın’ videosu..

Gaziantep Valiliği’nden ‘Savaş başlasın’ videosu hakkında açıklama

Gaziantep Valiliği, sosyal medyada bir yabancı uyruklunun “Savaş başlasın” şeklinde ifadeler kullandığı görüntünün 2021 yılında çekildiğini ve bu kişinin o tarihte sınır dışı edildiğini açıkladı.

Gaziantep Valiliği’nden ‘Savaş başlasın’ videosu hakkında açıklama

Valilikten yapılan açıklamada, bazı sosyal medya platformlarında, bir yabancı uyruklunun “Savaş başlasın.” şeklindeki ifadelerinin bulunduğu videonun yer aldığı, vatandaşların kin ve nefrete sevk edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu videonun eski olduğu ve 2021’de çekildiği emniyet güçlerimizce tespit edilmiştir. Konuşmayı yapan M.M. isimli yabancı uyruklu şahsın ise o dönem ilimizde çalıştığı anlaşılmış ve emniyet güçleri tarafından 2021’de gözaltına alınarak sınır dışı edilmiştir. Vatandaşlarımızın, yetkili kaynaklardan açıklanmayan hiçbir bilgiye itibar etmemeleri gerekmektedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL