Dünya Manşet

Gazze’nin kuzeyinde çalışan yalnızca 3 hastane kaldı!

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen insani arada 3. güne girildi. Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sadece El-Ehli Baptist, Avde ve Kemal Advan hastanelerinin zor şartlarda faaliyet gösterdiği bildirildi. Gazze’nin..

Gazze’nin kuzeyinde çalışan yalnızca 3 hastane kaldı!

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen insani arada 3. güne girildi. Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sadece El-Ehli Baptist, Avde ve Kemal Advan hastanelerinin zor şartlarda faaliyet gösterdiği bildirildi.

Gazze’nin kuzeyinde çalışan yalnızca 3 hastane kaldı!

İsrail kuvvetlerinin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 51. gününe ulaştı. İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen insani aranın üçüncü gününde, Gazze Şeridi’ne insani yardım malzemeleri girmeye devam ederken esirlerin karşılıklı serbest bırakılması için hazırlık yapılıyor.

GAZZE’NİN KUZEYİNDE ÇOK KISITLI İMKANLARLA YALNIZCA 3 HASTANE ÇALIŞIYOR

Gazze Sağlık Müdürü Munir el-Berş, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde kalan 3 hastanede de sağlık sisteminin çökme riskiyle karşı karşıya kaldığını söyledi. Özellikle kuzeyde olmak üzere, Gazze Şeridi’ne giren tıbbi ve yakıt yardımlarının oldukça sınırlı olduğunu vurgulayan Berş, Gazze’de sağlık alanında yaşanan felakete dikkati çekerek, daha yüksek miktarlarda tıbbi malzemeye ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Sağlık Müdürü Berş, Ehli Baptist, Avde ve Kelam Advan hastaneleri olmak üzeri Gazze’nin kuzeyinde çalışan yalnızca 3 hastane kaldı. Bölge en temel sağlık imkanlarından yoksun bir şekilde. Sağlık durumu çökebilir.” dedi.

HAMAS’IN SERBEST BIRAKTIĞI İSRAİLLİ ESİRLERİN İNSANCA MUAMELE GÖRDÜKLERİNİ SÖYLEDİKLERİ İFADE EDİLDİ

İsrailli haber platformu Walla’nın haberine göre, cuma gecesi Gazze Şeridi’nden büyükanne, anne ve bir erkek çocuğun serbest bırakıldığı Munder ailesinin yakını, aileyi ziyaret ettikten sonra esirlerin anlattıklarını paylaştı. Munder ailesinin üyesi, “(İsrailli esirler) Olumsuz bir durum yaşamadılar. İnsanca muamele gördüler. Düşündüğümüz gibi dehşet hikayeleri yoktu.” ifadesini kullandı. İsrailli esirlerin Gazze Şeridi’ne götürülmek üzere motosiklete bindirildikten sonra şiddet görmediklerini belirten aile üyesi, İsrailli esirlerin kendilerine verilen radyo ve televizyondan haberleri takip ettiklerini söylediklerini aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL