Manşet Sağlık

Gözler Kabine ‘de: Tedbirler yeniden ele alınacak

Gözler Kabinede: Tedbirler yeniden ele alınacak Korona virüsle mücadelede yeni tedbirler alınacak mı? Sokak kısıtlamaları geri gelecek mi? Bu soruların yanıtı Beştepe’deki Kabine Toplantısı’nda netleşecek. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü Beştepe’de..

Gözler Kabine ‘de: Tedbirler yeniden ele alınacak

Gözler Kabinede: Tedbirler yeniden ele alınacak Korona virüsle mücadelede yeni tedbirler alınacak mı? Sokak kısıtlamaları geri gelecek mi? Bu soruların yanıtı Beştepe’deki Kabine Toplantısı’nda netleşecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, pazartesi günü Beştepe’de toplanacak. Toplantının ana gündemi korona virüsle mücadele. İllerdeki vaka sayılarında artış var. Peki, bu durum kısıtlamalara ilişkin yeni kararların alınmasına neden olur mu? Bu sorunun cevabı yeni haftanın ilk gününde belli olacak.

Risk durumuna göre karar verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında kademeli normalleşme adımlarındaki son durum ele alınacak. Bazı illerde vaka sayılarında artış var. Mutasyonlu virüs vakalarında da benzer bir artış söz konusu. Her il özelinde değerlendirmeler yapılacak. Risk durumuna göre karar verilecek.

Aşı çalışmaları

Aşı çalışmaları da kabine toplantısında masada olacak. Türkiye’deki aşılanma süreci değerlendirilecek. Aşı tedariki konusunda Çin ve Almanya’dan sipariş edilen aşıların son durumu ile yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL