Ekonomi Manşet

Gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç TL? 26 Mayıs altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde

Geçen hafta büyük bir artış gösteren altın fiyatları, bu hafta da yükselişini sürdürüyor. Altın yatırımcıları ise sarı metaldeki artış oranlarını merak ediyor. Dolar kurundaki yükseliş ve ons altının artışı ile..

Gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç TL? 26 Mayıs altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde

Geçen hafta büyük bir artış gösteren altın fiyatları, bu hafta da yükselişini sürdürüyor. Altın yatırımcıları ise sarı metaldeki artış oranlarını merak ediyor. Dolar kurundaki yükseliş ve ons altının artışı ile birlikte altın fiyatları da son 6 ayın zirvesine çıktı.

Gram altın ne kadar, çeyrek altın kaç TL? 26 Mayıs altın fiyatları son 6 ayın zirvesinde

26 Mayıs 2021 altın fiyatları düne göre yatay bir seyirle güne başladı. Gram, çeyrek ve diğer altın türleri ons altının etkisiyle dün zirve çıkmıştı. Haftanın üçüncü gününde altın yatırımcısının yüzü gülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 500 TL bandını aşan gram altın dün 517 TL’ye kadar yükseldi.

26 MAYIS 2021  ALTIN FİYATLARINDAKİ SON DURUM

Geçtiğimiz günlerde 500 TL’nin üzerini gören gram altın, dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişin sürmesiyle beraber kademeli bir şekilde tırmanarak 517 TL seviyesine ulaştı. Gram altın en son Kasım ayında 534 TL’ye ulaşarak tüm zamanların zirvesini görmüştü. Kasım ayından sonra en yüksek seviyesini ise bugün gördü.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Kısa süre önce 500 lira barajını aşarak önemli bir kritik eşiği geçen gram altın bu seviyenin üzerindeki konumunu güçlendirmek istiyor. Altının gramı haftanın üçüncü gününde 516 liradan işlem görüyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ise bugün 800 liranın üzerindeki konumunu korurken 830 liradan geri alınıyor. 26 Mayıs’ta çeyrek altının satış fiyatı ise 848 TL.

altın

altın

YARIM ALTIN NE KADAR?

Güne 1.696,47 ile başlayan Yarım Altın, bugün itibarıyla %0,24 artışla 1.699,17’dan işlem görüyor. Dün Yarım Altın, günü 1.676,13 seviyesinde kapattı.

TAM ALTIN NE KADAR?

Güne 3.358,73 ile başlayan Tam Altın, bugün itibarıyla %0,23 artışla 3.364,00’dan işlem görüyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

Son dönemdeki artışlarla birlikte hem 3 bin lira barajını aşan hem de bu seviyelerdeki eşikleri geçen cumhuriyet altını bugün 3 bin 301 liradan alınırken 3 bin 390 liradan da satışa sunuluyor.

altınfiyatları

altınfiyatları

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL