Gündem Manşet

Hakkari’de terörden arındılan Cilo Dağları’nda 5’inci festival

4 bin 135 rakıma sahip Cilo Dağları ve Sat Buzul Gölleri Milli Parkı’nda, bu yıl 5’inci kez festival düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen dağcılar ile doğaseverler, festivalin ilk gününde trekking,..

Hakkari’de terörden arındılan Cilo Dağları’nda 5’inci festival

4 bin 135 rakıma sahip Cilo Dağları ve Sat Buzul Gölleri Milli Parkı’nda, bu yıl 5’inci kez festival düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen dağcılar ile doğaseverler, festivalin ilk gününde trekking, yamaç paraşütü, yüzme ve dağ bisikleti gibi etkinlikler yaptı.

Hakkari’de terörden arındılan Cilo Dağları’nda 5’inci festival

Kahraman Mehmetçik, Hakkari’nin dağlarını teröristlerden temizledi, kente huzuru getirdi.

Yıllar önce ağıtların yükseldiği yerlerde, şimdi çocukların sevinç çığlıkları yankılanıyor.

Terörden arındırılan ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile ‘milli park’ ilan edilen 4 bin 135 rakımlı Cilo Dağları ve Sat Buzul Gölleri’nde de bu yıl 5’inci kez festival düzenlendi.

BAŞKA İLLERDEN DE KATILIM YÜKSEK OLDU

Hakkari Valiliği’nin organize ettiği, Yüksekova Kaymakamlığı ile çeşitli kurumların da destek verdiği festivale, Hakkari’nin yanı sıra birçok ilden de kişi katıldı.

Bugün başlayıp, yarın sona erecek festival kapsamında katılımcılar, çadırlarda kamp yapmaya başladı.

detail-photo-fancybox-0

KANOLARLA GÖSTERİ

Kadınların da aralarında olduğu dağcı ve doğaseverler, göl kıyısında kahvaltı yapıp, kanolar ile gösteri sundu.

Trekking, yamaç paraşütü, yüzme ve dağ bisikleti gibi etkinliklere de doğaseverler, Sat Buzul Gölleri önünde fotoğraf çektirdi.

detail-photo-fancybox-1

BİNLERCE KİŞİ KAMP KURDU

Festivale katılan Yüksekova Halk Eğitim Müdürü Kenan Canan, Cilo Dağları ve Sat Buzul Gölleri Milli Parkı’nın cennetten bir köşe olduğunu belirterek, “Yurt içi ve yurt dışından yüksek katılımın olduğunu bir festivale şahitlik ediyoruz. Dün akşam saatlerinde binlerce kişi gelip, göllerin kenarında kamp kurdu. Bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Cilo-Fest’ görkemli bir şölene dönüştü. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL