Gündem Manşet

Heybeliada yangını kontrol altında

Heybeliada’da ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sonucunda ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. Heybeliada’da ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine..

Heybeliada yangını kontrol altında

Heybeliada’da ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sonucunda ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Heybeliada’da ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Adalar İtfaiyesi, yangına müdahale etmeye başladı.

Orman Genel Müdürlüğü de yangın bölgesine bir uçak, 3 helikopter ve 5 arazöz sevk etti. Kartal ve Maltepe itfaiye ekipleri de adaya yönlendirildi.

Yangına, ekiplerin karadan ve havadan müdahalesi sürerken, bölgede yaşayan vatandaşlar da söndürme çalışmalarına destek veriyor.

İstanbul Valiliğinden açıklama

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, yangın Heybeliada Kuleli Köşk mevkisinde çıktı.

3 itfaiye, 2 arazöz, 1 toma ile karadan, 3 yangın söndürme helikopteri ile havadan söndürme çalışmalarına devam ediliyor.

Balıkesir ve Bursa’dan sevk edilen 2 helikopter ile İzmir, Muğla ve Antalya’dan sevk edilen 4 yangın söndürme uçağı ve 2 adet itfaiye aracı adaya hareket halinde. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Vali Yerlikaya yangının kontrol altına alındığı açıkladı

Ada halkı da, insan zinciri oluşturarak pet şişelerle söndürme çalışmalarına destek veriyor. İstanbul Valiliği, yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Yangın bölgesindekiler, Kıyı Emniyeti tarafından tahliye edildi.

3 dakikada ilk müdahale yapıldı

Orman Genel Müdürlüğü de Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, yangın 13.07’de başladı ve ilk müdahale 13.10’da yapıldı.

Kartal ve Maltepe itfaiye ekipleri de bölgeye yönlendirildi.

Orman Genel Müdürlüğünün açıklamasında, “Karada kahramanlarımızla, havada çelik kanatlarımızla alevleri söndürmek için mücadele veriyoruz. Son ateş sönene kadar” sözlerine de yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL