Ekonomi Manşet

‘Hırsız-dürüst esnaf hikayesi’… ‘Fiş’te KDV oyunu paylaşımına Bakan Şimşek’ten cevap

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından ‘hırsız-dürüst esnaf hikayesi’ başlığıyla paylaşılan gönderiye sessiz kalmadı. Yiyecek alınmasına rağmen KDV’nin içecek olarak kesildiği o işletme için gerekli işlemlerin yapılacağını..

‘Hırsız-dürüst esnaf hikayesi’… ‘Fiş’te KDV oyunu paylaşımına Bakan Şimşek’ten cevap

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından ‘hırsız-dürüst esnaf hikayesi’ başlığıyla paylaşılan gönderiye sessiz kalmadı. Yiyecek alınmasına rağmen KDV’nin içecek olarak kesildiği o işletme için gerekli işlemlerin yapılacağını söyleyen Şimşek, “Hassasiyetiniz için teşekkür ederim” dedi.

‘Hırsız-dürüst esnaf hikayesi’… ‘Fiş’te KDV oyunu paylaşımına Bakan Şimşek’ten cevap

Sosyal medyada bir vatandaş, iki farklı işletmeyi karşılaştırıp bir işletmenin yiyecek satışına düşük KDV ödemek için içecek üzerinden fiş kestiğini belirtti.

Kısa süre içerisinde 3 milyondan fazla görüntülenen paylaşıma Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de ilgisiz kalmadı.

Bakan Şimşek, paylaşımı alıntılayarak, “Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Bu ve benzeri hususları Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ilgili birimleri takip edecektir” yazdı.

Bir genç, sosyal medya hesabından “Kısa bir hırsız/dürüst esnaf hikayesi” başlığıyla bir paylaşım yaparak, KDV oyununu gözler önüne serdi.

İstanbul’da birer gün arayla gittiği dönerci ile lokantada yaşadıklarını paylaşan genç, görsel olarak sunduğu fişlerle de iddialarını destekledi.

İşte o paylaşım:

BAKAN ŞİMŞEK’TEN CEVAP

Sosyal medyada çok konuşulan genç, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de dikkatini çekti. Gencin hikayesini alıntılayan Bakan Şimşek, “Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Bu ve benzeri hususları Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ilgili birimleri takip edecektir” notunu düştü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL