Manşet Siyaset

“Hizmette yavaş, rol çalmada hızlı”

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için gözden çıkardığı Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanlığına yeniden seçilebilmek için son kozlarını oynayan CHP’li Mansur Yavaş ‘Ulus için tramvay projesi hazırladıklarını’ söyledi ama yine duvara çarptı. Mansur..

“Hizmette yavaş, rol çalmada hızlı”

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için gözden çıkardığı Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanlığına yeniden seçilebilmek için son kozlarını oynayan CHP’li Mansur Yavaş ‘Ulus için tramvay projesi hazırladıklarını’ söyledi ama yine duvara çarptı. Mansur Yavaş’ın MHP’li Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in hayata geçirdiği Nostaljik Tramvay projesinden rol çaldığı ortaya çıktı.

“Hizmette yavaş, rol çalmada hızlı”

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden önce vatandaşa verdiği hiçbir sözü yerine getirmeyen CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara’yı beş yıl boyunca başkansız bırakarak Başkent’in belediyecilik tarihine hayalet başkan olarak geçti. Yavaş’ın büyükşehir belediye başkanlığı günlerinde Ankaralıların hizmet kalemlerindeki beklentileri aksamalar ve yavaşlamalar sonucunda gerçekleşmedi.  MHP’nin 22 Eylül tarihindeki Kızılcahamam Kongresi’nde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kayıp vaatlerini bir bir sıralayarak “Yerine getirilen bir tane vaadi olmadı” yorumunu yapmıştı.

detail-photo-fancybox-1

MHP’Lİ GÖLBAŞI BELEDİYESİNDEN ROL ÇALDI

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kendisine vadeliden Cumhurbaşkanı Yardımcılığını alma ümidiyle belediyedeki sorumluluklarını tamamen rafa kaldırıp muhalefetin saha çalışmalarında figüranlık yapan Mansur Yavaş seçimlerin muhalefet tarafından yıkımla sonuçlanmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğunu hatırladı. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için gözden çıkardığı ABB Başkanlığına yeniden seçilebilmek için son kozlarını oynayan Mansur Yavaş birkaç gün önce Ulus için tramvay projesi hazırladıklarını söyledi ama yine duvara çarptı. Mansur Yavaş’ın MHP’li Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in hayata geçirdiği Nostaljik Tramvay projesinden rol çaldığı ortaya çıktı. Önceki yerel seçimlerde “Yavaş gardaşım Yavaş” sloganını kullanan Mansur Yavaş’ın bir projede daha yavaş kaldığı anlaşıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in ‘Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi’ kapsamındaki projelerinden biri olan Nostaljik Tramvay test sürüşlerine başlamıştı. Üniversiteler Caddesi’nden başlayan tramvay, Cumhuriyet Caddesi, Cemal Gürsel Caddesi ve Ankara Caddesi güzergâhı üzerinden Atatürk Sahil Parkı’na ulaşmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL