Dünya Manşet

İletişim Başkanı Altun: Fransa, Müslümanlara yönelik baskıcı politikasını sürdürüyor

İletişim Başkanı Altun, “Fransa, Müslümanlara yönelik dışlayıcı ve baskıcı politikasını medya kuruluşları üzerinde de sürdürüyor” dedi. İletişim Başkanı Altun: Fransa, Müslümanlara yönelik baskıcı politikasını sürdürüyor Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,..

İletişim Başkanı Altun: Fransa, Müslümanlara yönelik baskıcı politikasını sürdürüyor

İletişim Başkanı Altun, “Fransa, Müslümanlara yönelik dışlayıcı ve baskıcı politikasını medya kuruluşları üzerinde de sürdürüyor” dedi.

İletişim Başkanı Altun: Fransa, Müslümanlara yönelik baskıcı politikasını sürdürüyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Görüyoruz ki Fransa, Müslümanlara yönelik dışlayıcı ve baskıcı politikasını medya kuruluşları üzerinde de sürdürüyor. Fransa’ya çağrıda bulunuyoruz. Devlet organları eliyle İslam karşıtlığını körüklemeye son verin. Anadolu Ajansı üzerindeki baskıya son verin.” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, Fransa’da kamu kuruluşlarının Anadolu Ajansını (AA) hedef almasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“Anadolu Ajansının haberleri Fransa’yı neden rahatsız ediyor?” diye soran Altun, şunları kaydetti:

“Soruyoruz. Sizin basın özgürlüğü anlayışınız bu mu? İslam karşıtlığı ve Müslümanlara yönelik sistematik ayrımcılığın merkezi haline gelen Fransa neden basın ve fikir özgürlüğünü hedef alıyor? Neden korkuyorsunuz?

Görüyoruz ki Fransa, Müslümanlara yönelik dışlayıcı ve baskıcı politikasını medya kuruluşları üzerinde de sürdürüyor. Fransa’ya çağrıda bulunuyoruz. Devlet organları eliyle İslam karşıtlığını körüklemeye son verin. Anadolu Ajansı üzerindeki baskıya son verin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL