Ekonomi Manşet

İngiliz ekonomist şoka girdi: Ben böyle bir şey görmedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmanın ardından doların 18 TL’den 12 TL’ye düşmesi İngiliz ekonomist Timothy Ash’i şaşkına çevirdi. Ash, “30 yıldır ekonomistim. Kariyerim boyunca böyle bir..

İngiliz ekonomist şoka girdi: Ben böyle bir şey görmedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmanın ardından doların 18 TL’den 12 TL’ye düşmesi İngiliz ekonomist Timothy Ash’i şaşkına çevirdi. Ash, “30 yıldır ekonomistim. Kariyerim boyunca böyle bir şey görmedim” dedi. 

İngiliz ekonomist şoka girdi: Ben böyle bir şey görmedim

Dolar kurunun 18 TL’yi gördüğü sıralarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ekonomik tedbirleri açıklamış, TL’yi güçlendirecek kararlar sonrası dolar 12 liraya kadar düşmüştü. Yaşanan bu düşüş dünya medyası ve ekonomistlerde şaşkınlık yarattı.

“İnanılmaz”

İngiliz ekonomist Timothy Ash, sosyal medya hesabından bir grafik paylaşarak, Erdoğan’ın açıklaması sonrası doların düşüşüne ilişkin, “30 yıllık ekonomistim. Hiçbir para biriminde bu denli döviz oynaklığını hiç görmedim. İnanılmaz” yorumunda bulundu.

“Ekonomik bağımsızlık savaşı”

Fransız yayın kuruluşu France 24 de yaşananlara ilişkin “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne pahasına olursa olsun büyümeye odaklanan bir ‘ekonomik bağımsızlık savaşı’ başlattı” yorumunda bulunmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL