Dünya

İntikam için düğmeye basıldı!

Rusya’nın Karadeniz’deki amiral gemisi Moskova’nın Ukrayna’ya ait Neptün seyir füzeleri ile vurulması ve batmasının ardından Rusya’dan “Saldırılar artacak” açıklaması yapılmıştı.   Rusya’nın Yılan Adası’nı kuşatan amiral gemilerinden biri olan 510..

İntikam için düğmeye basıldı!

Rusya’nın Karadeniz’deki amiral gemisi Moskova’nın Ukrayna’ya ait Neptün seyir füzeleri ile vurulması ve batmasının ardından Rusya’dan “Saldırılar artacak” açıklaması yapılmıştı.

 

Rusya’nın Yılan Adası’nı kuşatan amiral gemilerinden biri olan 510 mürettebatlı “Moskova” kruvazörü, önceki sabah Ukrayna tarafından Neptün füzeleriyle vuruldu. Bu haber tüm dünyada yankı uyandırdı.

 

RUSYA, YANGIN SONUCU GEMİNİN BATTIĞINI AÇIKLAMIŞTI

 

Rusya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, konuya ilişkin “Moskova kruvazöründe bulunan mühimmat, çıkan yangın sonucu infilak etti. Gemi ciddi şekilde hasar gördü. Tüm mürettebat tahliye edildi. Yangının nedeni araştırılıyor” ifadeleri yer aldı. Bu sözlerle saldırı iddialarını yalanlamış oldular.

 

“KİEV’E FÜZE SALDIRILARI ARTACAK” DENMİŞTİ

 

Rusya Savunma Bakanlığı dün yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Rus topraklarına yönelik sabotajlara misilleme olarak Kiev’deki füze saldırılarının sayısı ve ölçeği artırılacak” denildi.

 

SABAH SAATLERİNDE KİEV’İ BOMBALAMAYA BAŞLADILAR

 

Rusların tehdit gibi açıklamasından sonra Ukrayna’nın başkenti Kiev güne bombardımanla başladı. Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, şehrin Darnitskiy semtinin Rus güçlerce bombalandığını duyurdu.

 

Kliçko, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, “Sabah saatlerinde Kiev bombalandı. Şehrin eteklerindeki Darnitskiy semtinde patlamalar oldu. Kurtarma ve sağlık ekipleri şu anda olay yerinde. Mağdurlarla ilgili bilgiler netleştiriliyor.” bilgisini verdi. Kievlilerden hava saldırısı uyarılarını dikkate almalarını isteyen Kliçko, kenti terk eden sakinlere henüz dönmemeyi ve daha güvenli bölgelerde kalmayı tavsiye etti.

 

“KÜMES HAYVANI FABRİKASINI YOK ETTİLER”

 

Dnipro Bölge Valisi Valentyn Reznichenko da kente 2 füze saldırısı düzenlendiğini bildirdi. Reznichenko, “Boş olan bir kümes hayvanı fabrikasını tamamen yok ettiler. Fabrikada hiç kimse bulunmuyordu” dedi. Vali Reznichenko ayrıca, stratejik öneme sahip bir noktanın daha Rusya tarafından hedef alındığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL